Utwory Guns N' Roses w metalowych wersjach

Aleksandra Degórska
05.05.2016 12:30
Utwory Guns N' Roses w metalowych wersjach Fot. kadr z wideo

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałaby Wasza ulubiona hardrockowa kapela w ostrzejszej wersji? Znamy odpowiedź!

Sporo fanów marzyło przez lata, by zobaczyć Guns N' Roses w starym składzie na scenie. W każdej plotce jest ziarenko prawdy i w końcu po wielu spekulacjach okazało się, że marzenie wielbicieli kapeli się ziści. W grudniu 2015 roku okazało się bowiem, że podczas festiwalu Coachella 2016 wystąpi Guns N' Roses w starym składzie.

Choć niektórzy sądzili, że to głupi żart z okazji Prima Aprilis, to jednak informacja odnośnie koncertu-niespodzianki okazała się prawdą. 1 kwietnia 2016 roku w klubie „Troubadour” w West Hollywood odbył się pierwszy występ zespołu. Tym samym machina poszła w ruch i rockowy świat oszalał ponownie na punkcie Guns N' Roses.

Co za tym idzie fani myślą tylko o kapeli i tworzą różne nagrania czy covery, by pokazać swoje uwielbienie dla zespołu oraz radość z powodu powrotu formacji w starym składzie.

Teraz swoje trzy grosze postanowił dorzucić również Jared Dines, który odegrał słynne numery Guns N' Roses. Jak wiemy YouTuber nie lubi nudy i dlatego zaprezentował kompozycje kapeli w metalowej odsłonie. Do współpracy zaprosił gitarzystę Erica Calderone'a, natomiast sam zasiadł za perkusję.

„Nightrain” w wersji deathcore, „Sweet Child O' Mine” jako hair metal? Posłuchajcie, jak prezentuje się ten muzyczny eksperyment:

„Knockin On Heavens Door” z repertuaru Boba Dylana brzmi naprawdę agresywnie, „Mr. Brownstone” prezentuje się posępnie, zaś Jared uderzając pałeczkami w bębny udaje głównego bohatera z filmu „Nosferatu”, który powoli czai się na swoją ofiarę. Natomiast cover „November Rain” to jeden wielki chaos.

Ostatnio zastanawialiśmy się, jak Guns N' Roses prezentowałby się, gdyby grał jazz. Jak widać, nie ma żadnych granic i jeśli się bardzo chce, to można każdy numer przerobić na dowolny gatunek muzyczny.

Zresztą Jared Dines jest w tym mistrzem, bo często pokazuje twórczość znanych kapel w metalowej odsłonie. Przykładem tego może być chociażby repertuar Green Day czy Blink-182, który prezentuje się całkiem przyzwoicie w metalowym wykonaniu. Nie są to oczywiście jedyne wyczyny pomysłowego YouTubera, bo na swoim koncie ma również odegranie klasycznych rockowych utworów z metalową perkusją, 10 rodzajów solówek gitarowych i 10 breakdownów.

Do tego należy dorzucić jeszcze djent zagrany na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffów wykonanych właśnie w ten sposób. Do wyboru, do koloru!

Jak Wam się podoba twórczość Guns N' Roses w metalowej wersji?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.