18.02.2016 16:54

Utwory Metalliki, Black Sabbath i Slayera zagrane na nisko nastrojonej gitarze

Czy można ostre utwory przerobić tak, by brzmiały naprawdę „ciężko”? Warto spróbować...

Utwory Metalliki, Black Sabbath i Slayera zagrane na nisko nastrojonej gitarze
foto: kadr z wideo

Kolejny cover? No cóż, jak już utwór stanie się hitem, który wybrzmiewa tyle razy dziennie, że automatycznie zapamiętujesz tę melodię, chwytasz za gitarę i starasz się zacząć grać, jak Twój ulubieniec. Gdy już w końcu nauczysz się przybierać palcami po gryfie, masz ochotę trochę poswawolić i poeksperymentować z oklepaną kompozycją.

Kolejny YouTuber o imieniu Andrew Baena postanowił zagrać kawałki takich wykonawców, jak Slayer, Metallica, Pantera, Ozzy, Black Sabbath na nisko nastrojonej gitarze. Chciał on bowiem sprawdzić, czy można sprawić, by były jeszcze „cięższe” niż oryginały.

W niecałe 2 minuty gitarzysta wykonał pięć znanych utworów w wersji djent. Myśleliście, że „Raining Blood” nie może brzmieć jeszcze bardziej demonicznie? Otóż w wersji na nisko nastrojonej gitarze utwór prezentuje się niezwykle upiornie. Podobnie sprawa się ma z „Enter Sandman”, gdzie przesterowany riff brzmi przerażająco nisko.

„Walk” jest jak wejście smoka, zaś „Crazy Train” przytłacza swoją ciężkością. Wisienką na torcie jest „Iron Man”, który brzmi mrocznie i bardzo osowiale.

Przekonajcie się sami, jak znane kawałki prezentują się w wersji djent:

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy słynne numery zaprezentowano w takiej interpretacji, bowiem Jared Dines wykonał 10 klasycznych riffów w wersji djent, zaś Steve Terreberry wziął na warsztat numery Led Zeppelin. Styl djent może wydawać się nieco zwariowany, ale co powiecie na utwory znanych kapel w zwolnionym tempie? Mocne wrażenia gwarantowane!

Jeśli tego Wam za mało, polecamy również „Raining Blood” w babskiej oraz pierdmetalowej wersji. Godny polecenia jest również utwór „Enter Sandman” w wykonaniu nastolatek oraz zagrany na banjo.

Jak oceniacie utwory Slayera, Metalliki, Pantery, Ozzy'ego i Black Sabbath zagrane na nisko nastrojonej gitarze?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele