17.05.2016 21:54

Utwory Metalliki zagrane w 4 minuty

Czy można odegrać kawałki z dyskografii kapeli w tak krótkim czasie? Posłuchajcie, czy YouTuber dał sobie radę z takim wyzwaniem.

Utwory Metalliki zagrane w 4 minuty
foto: kadr z wideo

Maj 2016 roku jest wyjątkowym miesiącem, bo to „May-tallica”, przynajmniej w kalendarzu Roba Scallona. YouTuber postanowił w tym okresie wykonać szereg coverów z repertuaru Metalliki i tym sposobem mogliśmy usłyszeć, jak brzmi „Master of Puppets” czy „Battery” zagrane na banjo oraz „Blackened” wykonany na ukulele.

Wydawać by się mogło, że już nic więcej nie można wymyślić jeśli chodzi o ciekawe covery. Błąd! Scallon nie zamierza spoczywać na laurach i postanowił spełnić życzenie swoich fanów, którzy prosili go o wykonanie przeróżnych numerów Metalliki w jakiś ciekawy sposób.

YouTuber postanowił zatem odegrać fragmenty każdego numeru z studyjnych krążków zespołu i to zaledwie w 4 minuty. Brzmi, jak totalne szaleństwo, ale Scallon jest wariatem, który potrafi wszystko:

Ok, skoro mamy nagranie, w którym muzyk wykonał wszystkie numery Metalliki w 4 minuty, to dlaczego nie zrobić odwrotnie i nie wykonać ani jednego utworu kapeli w krótkim czasie?

Można? Ciekawe co jeszcze wymyśli YouTuber skoro maj jeszcze trwa, a on już zdążył wykonać wszystkie numery Metalliki. Może znowu zagra jakiś numer od tyłu, jak to zrobił w przypadku „Enter Sandman”? Nigdy nie wiadomo!

Dorobek YouTubera jest naprawdę bogaty, bo ma on na swoim koncie takie wybryki, jak odegranie metalu w niewłaściwych miejscach czy zaprezentowanie nietuzinkowego sposobu komunikacji gitarzystów.

To jeszcze nic, bo Rob Scallon zagrał metal na jednym progu oraz na 14. progu. YouTuber zaprezentował również utwór Pantery na ukulele czy „Lot Trzmiela” na otwartych strunach. Ten muzyk ma szaleństwo w oczach!

Jak oceniacie pomysł odegrania utworów Metalliki w 4 minuty?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Rob Scallon