15.01.2018 12:18

Utwory Pink Floyd w wykonaniu Avenged Sevenfold i Of Mice And Men

Rockowi klasycy znów są w modzie i inspirują nie tylko fanów progu. Ostatnio swoje interpretacje utworów Pink Floyd w ciężkim wydaniu przedstawiły dwa znane zespoły.

Utwory Pink Floyd w wykonaniu Avenged Sevenfold i Of Mice And Men
foto: miwafoto/face to face/Reporter/EAST NEWS, kadr z wideo

Rock progresywny to z pewnością nie jest w tej chwili najmodniejszy gatunek muzyczny. Zdaniem wielu już dawno zatracił swój „progres”, a młodzi wykonawcy tego nurtu nie są już tak odkrywczy, jak jego pionierzy. Nawet Steven Wilson, jedna z największych gwiazd współczesnego prog rocka uważa, że rock jest dziś mniej innowacyjny od rapu.

A jednak coraz więcej zespołów przyznaje się do inspiracji najważniejszym zespołem z tego gatunku, czyli Pink Floyd. Co więcej, legendarna brytyjska grupa fascynuje nie tylko wykonawców z progresywnego kręgu. Okazuje się, że Floydzi mogą być inspirujący nawet dla przedstawicieli ciężkiego grania.

Do fanów zespołu należą Avenged Sevenfold. Na specjalną edycję deluxe albumu „The Stage”, która ukazała się 22 grudnia 2018, trafiła przeróbka „Wish You Were Here”. M. Shadows wyjaśniał w wywiadzie dla Antyradio.pl, dlaczego zespół sięgnął właśnie po Floydów.

"

Pink Floyd to najważniejszy dla mnie band. Kocham ciężki rock, jestem maniakiem Metalliki i Guns N’ Roses, ale Pink Floyd to zespół, którego mogę słuchać zawsze. Pozwala mi się zanurzyć w muzykę, zmusza do myślenia i odczuwania muzyki. Podziwiam, że byli zdolni tak nieoczywistą muzyką dotrzeć do mas. Każdy, kogo znam kocha Pink Floyd. Ten zespół porusza mnie bardziej niż inne.  "

Avenged Sevenfold wykonał utwór na koncercie w Nashville 12 stycznia 2018. Z tej okazji do grupy na scenie dołączyła Lzzy Hale, wokalistka Halestorm.

Z kolei metalcore’owy zespół Of Mice Of Men opublikował swoją wersję „Money” ze słynnej płyty „The Dark Side Of The Moon”:

W 2017 roku powstał fiński projekt Doom Side Of The Moon, którego celem było przedstawienie kawałków z najsłynniejszego albumu Pink Floyd w stylu doom metalu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Avenged Sevenfold Pink Floyd