17.10.2017 14:48

VIVA Polska zmieniła się w MTV Music

Stacja, na której wychowało się całe pokolenie fanów muzyki, ostatecznie przeszła do historii 17 października 2017.

VIVA Polska zmieniła się w MTV Music
foto: kadr z wideo

Należący do Viacom International Media Networks muzyczny kanał VIVA Polska został przekształcony w zupełnie nową stację – MTV Music. Adaptuje ona format, działający już w Australii, Grecji, Holandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, ale ma być kanałem przygotowanym w pełni lokalnie.

Stacja zapowiada, że prezentować będzie największe hity międzynarodowych gwiazd i polskich artystów, światowe wydarzenia stacji MTV, takie jak MTV Video Music Awards, MTV EMA, MTV Movie & TV Awards, a także relacje z największych festiwali i koncertów w Polsce i na świecie. W ramówce nie zabraknie list przebojów polskich, europejskich i amerykańskich. Przewidziane w niej jest również pasmo poranne. Jednym z najważniejszych audycji MTV Music ma być codzienny program Niny Cieślińskiej, „MTV Bites” na temat nowości, gorących plotek i szołbiznesu.

Na antenie MTV Music powróci także do polskiej telewizji po 7 latach format koncertów MTV Unplugged. 24 października o 22.00 wyemitowany zostanie, nagrany w lutym 2017, występ rapera O.S.T.R. pod hasłem „MTV Unplugged O.S.T.R. Autentycznie”. Na antenie polskiego MTV „bez prądu” występowali w przeszłości m.in. Hey, Kult i Wilki.

Zmiana VIVA Polska w MTV Music podyktowana była zapewne spadającymi wynikami oglądalności tej pierwszej stacji. W pierwszym półroczu jej udział w polskim rynku telewizyjnym wyniósł zaledwie 0,07%. Kanał będący polską wersją słynnej niemieckiej stacji muzycznej VIVA wystartował w 2000 roku. VIVA Polska była jedną z pierwszych w Polsce telewizji o profilu muzyczno-rozrywkowym. W ostatnich latach, podobnie jak MTV Polska, postawiła na rozrywkę i reality show kosztem muzyki.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News TV