24.08.2016 09:14

Vader „modli się do boga wojny”

Olsztyńska kapela zaprezentowała lyric video do utworu „Prayer To The God Of War” z EP-ki „Iron Times”. Zobaczcie przedsmak nowego albumu grupy.

Vader „modli się do boga wojny”
foto: kadr z wideo

Vader coraz mocniej przygotowuje się do premiery następcy „Tibi Et Igni” z 2014 roku. Album zatytułowany „The Empire” trafi na rynek 4 listopada 2016 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast. Wcześniej premiera była zapowiadana na 23 września 2016, lecz została przesunięta. Nim będziemy mieli okazję zapoznać się z pełnowymiarowym materiałem, zespół tradycyjnie uraczył nas nowym minialbumem.

Na EP-ce „Iron Times” znalazły się cztery utwory w tym cover „Overkill” Motorhead oraz „Pięść i stal” - nowa wersja kawałka „Steel Fist”, który powstał na potrzeby projektu Panzer X. Zespół wybrał teraz do promocji wydawnictwa drugi z premierowych kawałków na ostatniej EP-ce, „Prayer To The God Of War”.

Lyric video do utworu znajdziecie poniżej:

EP-ka „Iron Times” została zarejestrowana w białostockim studiu Hertz pod czujnym uchem braci Wiesławskich. Została wydana na 10-calowym winylu, a także w formacie cyfrowym i na płycie CD. Wytwórnia Witching Hour Productions przygotowała na polskim rynku (a także czeskim i słowackim) specjalne wydanie w digipacku limitowane do 500 sztuk, które różni się od edycji Nuclear Blast.

Okładkę wydawnictwa - podobnie jak w przypadku EP-ki „Go To Hell” i płyty „Tibi Et Igni” - przygotował Joe Petagno. Prace artysty cenione są na całym świecie i zdobiły wcześniej m.in. albumy Pink Floyd, Led Zeppelin i Motorhead, a także Marduka czy Sodom. Oto okładka i szczegóły zawartości tego minialbumu:

irontimes

Tracklista:

Strona A

  1. Parabellum
  2. Prayer To The God Of War

Strona B

  1. Pięść i stal
  2. Overkill

Wkrótce po premierze „The Empire” Vader ruszy w promującą ten album trasę koncertową, którą nazwano Imperium Poloniae. Tournée potrwa od 22 listopada do 4 grudnia 2016 roku i obejmie m.in. Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków i Warszawę. W sierpniu 2016 roku Vader wystąpił na Wacken Open Air.

vader-trasa-2016

Jak Wam się podoba nowy kawałek Vadera?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Vader