Vader „modli się do boga wojny”

Jakub Gańko
24.08.2016 09:14
Vader „modli się do boga wojny” Fot. kadr z wideo

Olsztyńska kapela zaprezentowała lyric video do utworu „Prayer To The God Of War” z EP-ki „Iron Times”. Zobaczcie przedsmak nowego albumu grupy.

Vader coraz mocniej przygotowuje się do premiery następcy „Tibi Et Igni” z 2014 roku. Album zatytułowany „The Empire” trafi na rynek 4 listopada 2016 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast. Wcześniej premiera była zapowiadana na 23 września 2016, lecz została przesunięta. Nim będziemy mieli okazję zapoznać się z pełnowymiarowym materiałem, zespół tradycyjnie uraczył nas nowym minialbumem.

Na EP-ce „Iron Times” znalazły się cztery utwory w tym cover „Overkill” Motorhead oraz „Pięść i stal” - nowa wersja kawałka „Steel Fist”, który powstał na potrzeby projektu Panzer X. Zespół wybrał teraz do promocji wydawnictwa drugi z premierowych kawałków na ostatniej EP-ce, „Prayer To The God Of War”.

Lyric video do utworu znajdziecie poniżej:

EP-ka „Iron Times” została zarejestrowana w białostockim studiu Hertz pod czujnym uchem braci Wiesławskich. Została wydana na 10-calowym winylu, a także w formacie cyfrowym i na płycie CD. Wytwórnia Witching Hour Productions przygotowała na polskim rynku (a także czeskim i słowackim) specjalne wydanie w digipacku limitowane do 500 sztuk, które różni się od edycji Nuclear Blast.

Okładkę wydawnictwa - podobnie jak w przypadku EP-ki „Go To Hell” i płyty „Tibi Et Igni” - przygotował Joe Petagno. Prace artysty cenione są na całym świecie i zdobiły wcześniej m.in. albumy Pink Floyd, Led Zeppelin i Motorhead, a także Marduka czy Sodom. Oto okładka i szczegóły zawartości tego minialbumu:

irontimes Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

Strona A

  1. Parabellum
  2. Prayer To The God Of War

Strona B

  1. Pięść i stal
  2. Overkill

Wkrótce po premierze „The Empire” Vader ruszy w promującą ten album trasę koncertową, którą nazwano Imperium Poloniae. Tournée potrwa od 22 listopada do 4 grudnia 2016 roku i obejmie m.in. Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków i Warszawę. W sierpniu 2016 roku Vader wystąpił na Wacken Open Air.

vader-trasa-2016 Fot. foto: materiały prasowe

Jak Wam się podoba nowy kawałek Vadera?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.