14.10.2016 10:57

Vader ujawnił 1. utwór z „The Empire”

Vader ujawnił kawałek z nadchodzącej wielkimi krokami nowej płyty. Album „The Empire” ukaże się 4 listopada 2016 roku nakładem Nuclear Blast.

Vader ujawnił 1. utwór z „The Empire”
foto: Romana Makówka / antyradio.pl

Vader to jeden z największych polskich towarów eksportowych. Cieszy się tak dużym poważaniem, że od lat wydaje go największa metalowa wytwórnia na świecie - Nuclear Blast. Najnowsza płyta kapeli Piotra „Petera” Wiwczarka  została nagrana w białostockim studio Hertz, a produkcją zajęli się Wojtek i Sławek Wiesławscy.

Autorem okładki nadchodzącej dźwiękowej nawałnicy Vadera jest Joe Petagno, odpowiedzialny między innymi za klasyczne motörheadowe „Overkill”, „Bomber” oraz „Orgasmatron”, a także projekt maskotki zespołu - „świnię wojny”. Do jego dorobku zaliczają się też obrazy zdobiące płyty Pink Floyd, Led Zeppelin, Nazareth, Marduk czy Sodom.

O współpracy z Petagno i tematyce obrazu, Piotr Wiwczarek mówił:

"

Oto okładka do „The Empire” stworzona przez samego Joe Petagno! Cały projekt zawiera wiele detali połączonych głównym tematem, który inspirował mnie przed procesem nagrywania płyty i w jego trakcie: wojną i „zimnym kryzysem”, który trwa dziś dookoła nas... Są też powiązania z kilkoma znanymi seriami filmów, które wpływają na pokolenia i epatują przemocą, nienawiścią i „skłonnościami do imperializmu”... Czy to tylko fantazja, czy może znak pokolenia XXI wieku? Musicie odpowiedzieć na to pytanie sami... a przyszłość pokaże, jak prawdziwe jest to przeczucie. "

Nadchodzący krążek Vader ma być szybkim ciosem między oczy zawierającym dziesięć hymnów ku chwale imperium, a zawarta na nim muzyka ma być bezkompromisowa, jak przystało na death metal wsparty thrashową melodyką. Będzie ciężko i mrocznie, ale też przebojowo.

Ujawniony przeciwpancerny pocisk armatni, „Parabellum”, będzie brzmiał na płycie tak:

Jedenasty album Vader pojawi się w wersji cyfrowej, na CD w digipaku i jewelcase oraz na czarnym winylu, a także w limitowanych edycjach: po 300 sztuk na przezroczystym, białym winylu oraz na winylu w kolorze wrzosu. Dodatkowo wydana zostanie dwupłytowa wersja CD, na której znajdziemy także ostatni mini-album zespołu, „Iron Times”.

Poniżej możecie posłuchać, co sam Peter ma do powiedzenia o kawałkach „Tempest”, „Prayer To The God Of War” oraz „Iron Reign” z nadchodzącej płyty:

Co jeszcze usłyszymy na nadchodzącym „Imperium”?

Tracklista:

  1. Angels of Steel
  2. Tempest
  3. Prayer to the God of War (wersja albumowa)
  4. Iron Reign
  5. No Gravity
  6. Genocidius
  7. The Army-Geddon
  8. Feel My Pain
  9. Parabellum (wersja albumowa)
  10. Send Me Back to Hell

Czekacie na nowy materiał Vader?

Maciej Daszuta
Tagi: Rock News Vader