27.12.2018 10:42

David Lee Roth: Van Halen wróci w oryginalnym składzie po 35 latach

David Lee Roth w ostatnim z wywiadów wzbudził w fanach Van Halen nadzieję na powrót zespołu w oryginalnym składzie. Po 35 latach przerwy, grupa ma zacząć znowu koncertować. 

Van Halen
foto: East News

Van Halen w oryginalnym składzie: Eddie Van Halen, Alex Van Halen, David Lee Roth i Michael Anthony wystąpił po raz ostatni niemal 35 lat temu. Zespół nie pojawił się na scenie w takiej konfiguracji od koncertu w Niemczech w 1984 roku. Niedawno 40-lecie obchodził ich debiutancki album, a fani powoli tracili nadzieję, że muzycy zdecydują się ponownie grać razem. Jednak plotki o takiej możliwości wydaje się potwierdzać ostatni wywiad Davida Lee Rotha.

Van Halen wróci w oryginalnym składzie?

Frontman grupy Van Halen, David Lee Roth udzielił pierwszego wywiadu od trzech lat. Rozmawiał z portalem "Vulture" między innymi o jego aktualnych kontaktach z basistą Michaelem Anthonym, który jest jedynym brakującym ogniwem w zespole, aby znów grać w oryginalnym składzie:

"

Do oryginalnego składu wrócimy latem, być może jeszcze z kimś sławnym. Będziecie mogli zobaczyć, co wyprawiamy dla kasy. Moja mama wciąż się nad tym zastanawia. Mój zespół zagra dokładnie tam, gdzie Jankesi. "

W wypowiedzi muzyka może chodzić o koncert na Yankee Stadium, który mieści ponad 50 tysięcy ludzi, jednak Roth stwierdził, że nie może wyjawić szczegółów. Dziennikarz "Vulture" dowiedział się jedynie, że David kontaktował się w sprawie występu z muzykami Metalliki, Guns N 'Roses czy Foo Fighters, którzy najprawdopodobniej będą zamieszani w wydarzenie.

Plotki o powrocie Van Halen potwierdził także dziennikarz Eddie Trunk:

"

Waham się, czy o tym w ogóle mówić, bo co roku pojawiają się plotki o powrocie Van Halen, a ostatecznie tak się nie dzieje. Jednak tym razem źródła są bardziej wiarygodne. Chociaż plotki to nadal plotki, słyszałem, że Van Halen planuję trasę w oryginalnym składzie w 2019 roku, a rozpocznie ją jakiś występ stadionowy. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Van Halen