28.10.2014 13:01

Van Halen znowu z Tremontim

Co porabiają członkowie projektu Tremonti? Muzycy nie marnują czasu i pracują nad najnowszym krążkiem. Na jakim etapie się znajdują?

Van Halen znowu z Tremontim
foto: commons.wikimedia.org

Wolfgang Van Halen, basista formacji Van Halen, skończył nagrywać linie basowe do nowej płyty projektu Tremonti, założonego przez członka Alter Bridge i Creed.

W 2012 roku Mark Tremonti wydał pierwszy solowy album zatytułowany „All I Was”. Producentem krążka był Michael „Elvis" Baskette znany ze współpracy z Creed, Alter Bridge i Slashem. Baskette jest odpowiedzialny także za brzmienie nowej płyty Tremontiego i nie kryje się ze zdaniem na temat zdolności 23-letniego basisty.

"

Wszystkie linie basowe do dwudziestu kawałków z drugiej płyty Tremontiego zostały nagrane z utalentowanym Wolfgangiem Van Halenem. To taka przyjemność pracować z kimś, kto ma takie umiejętności. Czekamy na nagrania gitar, które rozpoczną się już w ten weekend! "

Wolfgang poinformował o zakończeniu sesji nagraniowych na Instagramie. Dwadzieścia piosenek w pięć dni, serio?

van halen instagram

Basista dołączył do projektu Tremontiego po tym, jak Brian Marshall, znany z zespołu Alter Bridge, odszedł z grupy. W 2012 roku Van Halen zastąpił go na trasie koncertowej, a już w marcu 2013 został ogłoszony oficjalnym członkiem zespołu.

A jak Panowie prezentują się w pracy?

van halen 3

Creed, Alter Bridge, Tremonti...

W jaki sposób Tremonti rozróżnia i decyduje do którego z trzech zespołów, w których się udziela, pasują konkretne utwory?

"

Po prostu mam taki filtr, to intuicja mówi mi które piosenki będą dedykowane danemu zespołowi, a które wykorzystam w swoim solowym projekcie. Mój koncept wyróżnia sekcja rytmiczna, która według mnie jest bardziej agresywna, niż w dwóch pozostałych zespołach. "

Płyta „All I Was” została złożona z kawałków, które odrzucili członkowie zespołu Alter Bridge. Twierdzili, że są za bardzo speed metalowe jak na ich brzmienie.

"

Próbowałem grać to z nimi jakieś dziesięć razy, ale to wszystko nie trzymało się kupy. Bardzo nie chciałem aby te pomysły na piosenki się zmarnowały... Teraz żyją i oddychają z nowym zespołem, więc musimy się na tym skupić. "

Ostatnia płyta zespołu Alter Bridge to „Fortress” wydana w 2013 roku. Kiedy możemy spodziewać się nowego krążka projektu Tremonti? Tego ciągle nie wiadomo...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Mark Tremonti