23.03.2019 17:12

Vans przygotowuje buty inspirowane Davidem Bowie'em

O projekcie współpracy między Vans a rodziną artysty poinformowała sieć sklepów Journeys. Kolekcja butów trafi do sprzedaży już 5 kwietnia 2019 roku. Obuwie będzie dostępne przede wszystkim w stacjonarnych sklepach marki Vans.

David Bowie
foto: FaceToFace/REPORTER/East News

Idzie wiosna, więc czas wyciągnąć z szaf trampki i hi-topy. Jeżeli takowych jednak nie macie, to z pomocą przychodzi Vans, który niedawno poinformował o swojej nowej kolekcji trampek i sneakerów inspirowanych twórczością Davida Bowie'ego. Już 5 kwietnia 2019 roku trafi do sprzedaży kolekcja Vans x Bowie, w której znajdą się 4 różne modele obuwia - od wsuwanych trampek inspirowanych płytą "Hunky Dory" z 1971 roku aż po hi-topy w koloryzacji przypominającej stroje i wizerunek Ziggy'ego Stardusta, najbardziej znanej postaci wykreowanej przez artystę. 

Vans przygotowuje buty inspirowane Bowie'em

Oprócz tego w ofercie znajdują się również 2 modele "zwykłych" trampek Vans, które inspirowane są natomiast Alladinem Sanem oraz erą "Space Oddity", czyli pierwszego przeboju Davida Bowie'ego. Zobaczcie, jak wyglądają projekty przygotowane w ramach współpracy Vans x Bowie:

Vans Space Voyager
Vans Space Voyager
Przeczytaj także Vans przygotował kolekcję butów we współpracy z NASA

Kolekcję butów Vans inspirowaną przez Davida Bowie'ego potwierdził sklep Journeys, który na swoim Twitterze opublikował oficjalną zapowiedź współpracy:

A tu możecie zobaczyć zdjęcia butów z nieco innych perspektyw:

Według portalu High Snobiety, ceny butów mają się wahać między 65 a 80 dolarami, co oznacza, że będą utrzymane mniej więcej na tym samym poziomie, co standardowe buty marki Vans. Niestety, nie wiemy, czy buty trafią do sprzedaży w Polsce. Na amerykańskiej stronie widnieje natomiast możliwość zapisania się do listy mailingowej, za pomocą której otrzymamy powiadomienie, gdy buty będą dostępne do kupienia.  

Zobacz także: >> Powstaje film biograficzny o Bowie'em. Wiemy, kto go zagra <<

Vans - współpraca z Led Zeppelin i Metalliką

Bowie nie jest jedynym rockowym artystą, który został uhonorowany własną kolekcją butów - z okazji 50-lecia grupy Led Zeppelin do sprzedaży trafiły buty, koszulka i czapka Vans. Odzież była inspirowana wczesną twórczością Brytyjczyków. Natomiast jeszcze w 2018 roku Vans przygotował kolekcję z logotypami zespołu Metallica. Giganci metalu doczekali się - podobnie jak Led Zeppelin - butów, koszulki oraz czapki. 

Które buty są według Was najładniejsze?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele David Bowie