Vans przygotowuje buty inspirowane Davidem Bowie'em

Kamil Kacperski
23.03.2019 17:12
Vans przygotowuje buty inspirowane Davidem Bowie'em Fot. FaceToFace/REPORTER/East News

O projekcie współpracy między Vans a rodziną artysty poinformowała sieć sklepów Journeys. Kolekcja butów trafi do sprzedaży już 5 kwietnia 2019 roku. Obuwie będzie dostępne przede wszystkim w stacjonarnych sklepach marki Vans.

Idzie wiosna, więc czas wyciągnąć z szaf trampki i hi-topy. Jeżeli takowych jednak nie macie, to z pomocą przychodzi Vans, który niedawno poinformował o swojej nowej kolekcji trampek i sneakerów inspirowanych twórczością Davida Bowie'ego. Już 5 kwietnia 2019 roku trafi do sprzedaży kolekcja Vans x Bowie, w której znajdą się 4 różne modele obuwia - od wsuwanych trampek inspirowanych płytą "Hunky Dory" z 1971 roku aż po hi-topy w koloryzacji przypominającej stroje i wizerunek Ziggy'ego Stardusta, najbardziej znanej postaci wykreowanej przez artystę. 

Vans przygotowuje buty inspirowane Bowie'em

Oprócz tego w ofercie znajdują się również 2 modele "zwykłych" trampek Vans, które inspirowane są natomiast Alladinem Sanem oraz erą "Space Oddity", czyli pierwszego przeboju Davida Bowie'ego. Zobaczcie, jak wyglądają projekty przygotowane w ramach współpracy Vans x Bowie:

Przeczytaj także

Kolekcję butów Vans inspirowaną przez Davida Bowie'ego potwierdził sklep Journeys, który na swoim Twitterze opublikował oficjalną zapowiedź współpracy:

A tu możecie zobaczyć zdjęcia butów z nieco innych perspektyw:

Według portalu High Snobiety, ceny butów mają się wahać między 65 a 80 dolarami, co oznacza, że będą utrzymane mniej więcej na tym samym poziomie, co standardowe buty marki Vans. Niestety, nie wiemy, czy buty trafią do sprzedaży w Polsce. Na amerykańskiej stronie widnieje natomiast możliwość zapisania się do listy mailingowej, za pomocą której otrzymamy powiadomienie, gdy buty będą dostępne do kupienia.  

Zobacz także: >> Powstaje film biograficzny o Bowie'em. Wiemy, kto go zagra <<

Vans - współpraca z Led Zeppelin i Metalliką

Bowie nie jest jedynym rockowym artystą, który został uhonorowany własną kolekcją butów - z okazji 50-lecia grupy Led Zeppelin do sprzedaży trafiły buty, koszulka i czapka Vans. Odzież była inspirowana wczesną twórczością Brytyjczyków. Natomiast jeszcze w 2018 roku Vans przygotował kolekcję z logotypami zespołu Metallica. Giganci metalu doczekali się - podobnie jak Led Zeppelin - butów, koszulki oraz czapki. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.