27.08.2018 11:39

Varg Vikernes udostępnił nieznane nagranie Burzum

Założyciel Burzum na swoim kanale na YouTube co jakiś czas publikuje perełki ze swojego przepastnego archiwum. Tym razem podzielił się instrumentalnym utworem „Once Upon A Time”.

Varg Vikernes udostępnił nieznane nagranie Burzum
foto: kadr z wideo

Choć Varg Vikernes całkiem niedawno deklarował, że Burzum to już temat skończony (i nazywał zespół „śmierdzącym bagnem”), to najwyraźniej – nomen omen – ciągnie wilka do lasu.

Vikernes nie nagrywa już muzyki – skupia się teraz na nagrywaniu vlogów w swoim domu na norweskim pustkowiu. Artysta jest bardzo aktywny na swoim youtube’owym kanale Thulean Perspective. Chętnie dzieli się na nim także zasobami ze swojego bogatego archiwum.

Niedawno Varg opublikował pierwszy utwór, który napisał, a teraz zaprezentował nieznane nagranie Burzum. Kawałek nosi tytuł „Once Upon A Time” i jest porcją gitarowego, instrumentalnego grania. Posłuchajcie:

Varg Vikernes o pobycie w więzieniu

Muzyk na swoim vlogu potrafi zdobyć się na dużą szczerość. W jednym z ostatnich filmów wspominał swój 16-letni pobyt w norweskich więzieniach – za kratki trafił po zabójstwie Euronymousa z Mayhem i podpaleniu trzech kościołów. W filmie opowiada także o imigracji do Norwegii, która jego zdaniem jest poważnym problemem jego kraju.

Maciej Koprowicz
Tagi: Burzum Varg Vikernes