09.08.2018 12:58

Varg Vikernes zaprezentował pierwszy utwór, jaki stworzył w karierze

Muzyk znany z Burzum przedstawił światu swoje pierwsze muzyczne dzieło. Stworzył je w 1987 roku, gdy miał 14 lat.

Varg Vikernes zaprezentował pierwszy utwór, jaki stworzył w karierze
foto: kadr z wideo

Legendarny muzyk blackmetalowy zakończył niedawno działalność Burzum. Po nagraniu pod tym szyldem 12 albumów (w tym dwóch w więzieniu), zdecydował się porzucić swój najsłynniejszy projekt. Dziś Varg Vikernes częściej, niż muzyką zajmuje się vlogowaniem i nagrywaniem filmików na YouTube prosto ze swojej leśnej chatki.

Nie znaczy to jednak, że nie wraca pamięcią do czasów, gdy tworzył muzykę. W najnowszym materiale wideo na kanale ThuleanPerspective artysta podzielił się z fanami pierwszym utworem, jaki w życiu napisał.

Varg Vikernes przedstawił swój pierwszy utwór

Kawałek nosi tytuł „Strange World”. Powstał w 1987 roku, gdy Vikernes miał 14 lat. Skomentował go:

"

Nie jest zbyt oryginalny ani innowacyjny, ale dzięki niemu wraca wiele wspomnień z moich nastoletnich lat. Przypomina mi o rzeczach, o których nie pamiętałem aż do teraz. Jakby to była magia.

To był pierwszy krok na długiej drodze w dół… Z której musiałem zawrócić i ciężko wspinać się na górę z powrotem. Wspomnienia są jak blizny umysłu. Ale się nie skarżę. Moje życie jest dobre. Ta wędrówka uczyniła mnie dobrym. "

Posłuchajcie „Strange World”:

Varg Vikernes

Mało jest w świecie rocka i metalu tak kontrowersyjnych wykonawców, jak Varg Vikernes. Można powiedzieć, że ten artysta odpowiada za wszystko, co najlepsze i za to, co najgorsze na norweskiej scenie blackmetalowej. Grał na basie w Mayhem, pisał teksty dla Darkthrone, a przede wszystkim tworzył najsłynniejszy zespół w historii blacku, Burzum. Jest jednakże także symbolem związanej z norweską sceną przemocy – zamordował Euronymousa z Mayhem i podpalił trzy kościoły, za co spędził w więzieniu 16 lat. Wyszedł warunkowo zza krat w 2009 roku, na 5 lat przed upłynięciem zarządzonej kary.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Burzum Varg Vikernes