Venom: Bez nas takie kapele jak Metallica i Slayer by nie istniały

Joanna Chojnacka
03.06.2019 17:43
Venom: Bez nas takie kapele jak Metallica i Slayer by nie istniały Fot. kadr z wideo

W rozmowie z "Kerrang" lider grupy Venom, Cronos przyznał, że jego zespół miał ogromny wpływ na kształtowanie sceny thrashmetalowej. 

Grupa Venom to jedna z pierwszych na świecie formacji, która zaczęła wykonywać thrash metal. Z kolei jeszcze bardziej ekstremalna odmiana muzyki metalowej - black metal podobno zawdzięcza swoją nazwę ich debiutanckiej płycie. Wkład Venom w rozwój sceny ekstremalnego metalu jest więc całkiem spory, o czym opowiedział w wywiadzie lider zespołu - Cronos.

Venom: Slayer i Metallica bez nas by nie istniały

Conrad Lant znany fanom jako Cronos udzielił wywiadu magazynowi "Kerrang". Dziennikarz poprosił go o komentarz w sprawie wypowiedzi jednego z fanów muzyka, który stwierdził, że "bez Venom nie byłoby Metalliki ani Slayera". Muzyk zgodził się z tym stwierdzeniem.

Przeczytaj także

Muszę powiedzieć, że to prawda. Byliśmy zespołem, który inspirował się Motorhead i Sex Pistols, jednak połączyliśmy ich brzmienia i zrobiliśmy z tego coś zupełnie nowego. Nikt nigdy wcześniej nie słyszał czegoś takiego.

Oczywiście bez naszej wiedzy słuchały nas dzieciaki w Ameryce i robiły podobne do nas rzeczy. Kształtowały to, co zaczęliśmy. Takim przykładem był między innymi Slayer.

Zgadzam się, bez nas te zespoły, albo by nie istniały w ogóle, albo nie brzmiałyby tak, jak brzmią.

Metallica w Polsce

Grupa Metallica już wkrótce zagra na koncercie w Polsce. Impreza odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obok liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu na scenie pojawi się także grupa Ghost oraz Bokassa

Zobacz też: Jak brzmi utwór "Master Of Puppets" Metalliki od tyłu? 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.