Viki Gabor została napadnięta. Pijani nastolatkowie pobili jej ojca

18.09.2020 10:58
Viki Gabor została napadnięta. Pijani nastolatkowie pobili jej ojca Fot. Mateusz Jagielski/East News

Viki Gabor została zaatakowana w Warszawie. Nastolatkowie chcieli okraść znaną piosenkarkę i jej ojca, którego później pobili. Napastnicy zostali zatrzymani.

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali dwóch podejrzanych o usiłowanie rozboju na 49-letnim mężczyźnie oraz jego córce - powiedział w piątek PAP rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. W zdarzeniu pokrzywdzonym został ojciec piosenkarki Viki Gabor, zwyciężczyli w 17. konkursie piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Viki Gabor została napadnięta. Pijani nastolatkowie pobili jej ojca

Według ustaleń PAP, do zdarzenia doszło na warszawskim Mokotowie wieczorem 11 września 2020 około godziny 22.30. 13-letnia Viki razem ze swoim ojcem Dariuszem i matką Eweliną wybrali się do jednego ze sklepów przy ul. Konstruktorskiej. Do sklepu wszedł tylko ojciec nastoletniej piosenkarki. Natomiast Viki miała zostać z mamą przed budynkiem.

W tym samym momencie przed sklepem stała grupka mężczyzn, wśród których był Kamil T. (17 l.) oraz o rok starszy Dominik P. Młodzi mężczyźni na widok 13-letniej piosenkarki mieli użyć wobec niej wulgaryzmów oraz kazali jej oddać pieniądze.

Przeczytaj także

Gdy piosenkarka ze swoją matką odeszły na bok, ze sklepu wyszedł ojciec 13-latki i zwrócił uwagę agresorom. Wówczas - według ustaleń PAP - mężczyźni rzucili się na 49-latka, powalili go na ziemię i zaczęli kopać. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który pobiegł pomóc bitemu mężczyźnie. Ochroniarz o zdarzeniu poinformował też policję. W tym czasie Kamil T., oraz Dominik P. zdążyli uciec.

Jak przekazał rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy, policjanci pojawili się na miejscu kilka minut po zgłoszeniu:

Ustalili okoliczności zajścia oraz rysopisy podejrzanych. Pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna przez ratowników medycznych. Nie wymagał on hospitalizacji.

Rzecznik wskazał, że po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali 17-latka oraz jego o rok starszego wspólnika:

Obaj byli pod działaniem alkoholu. Rozpoznani przez pokrzywdzonemu napastnicy trafili do policyjnych cel. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego rodziny.

Za zarzucany czyn grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz także: Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.