30.08.2018 16:09

Ville Valo zapowiedział nowy projekt muzyczny

Ville Valo nadal chce coś powiedzieć w przemyśle muzycznym. Na czym polega muzyczny projekt fińskiego wokalisty?

Ville Valo wraca do muzyki
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Po 26 latach grupa HIM ogłosiła w 2017 swój koniec i pożegnała się ze swoimi fanami podczas pożegnalnej trasy odwiedzając m.in. Warszawę w listopadzie 2017. Po roku jednak okazało się, że Ville Valo nie zamierza się wycofywać z grania, co więcej zaprezentuje już niedługo nowe dźwięki!

Oczywiście nie ma co liczyć na świeże nagrania zespołu HIM, ale wokalista postanowił zaangażować się w zupełnie inny projekt - Ville Valo & Agents, który pierwszy utwór wyda już 21 września 2018, zaś w 2019 pojawi się cały album.

Ville Valo wrócił do muzyki - nowy projekt wokalisty grupy HIM

Rauli Badding Somerjoki, rockowy fiński twórca, pod koniec swojego życia współpracował z zespołem Agents. Muzyk zmarł w 1987 roku, a 30 sierpnia 2018 roku obchodziłby swoje 71. urodziny. Tego właśnie dnia Ville postanowił poinformować fanów, że stworzył z kapelą Agents album z niewydanymi piosenkami Baddinga.

Gitarzysta Esa Pullianen wyznał, że 3 lata temu znalazł demówki, które wysłał do wokalisty grupy HIM. Tak też się zaczęła ich historia współpracy.

Dopóki pojawią się nowe piosenki od Villego Valo można osłodzić sobie życie jego coverem ABBY, który powstał w 2016 roku we współpracy z gitarzystą Markiem Gemini Thwaitem. Jak wiadomo HIM był mistrzem coverów chociażby „Wicked Game” Chrisa Isaaka, zatem nic dziwnego, że wokalista chętnie sięga po kompozycje innych twórców.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News HIM Ville Valo