29.01.2016 13:08

Vince Neil rozpoczął prace nad 4. solowym albumem

Wokalista nie zamierza wybierać się na muzyczną emeryturę i właśnie zaczął nagrywać nowy krążek. Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie?

Vince Neil rozpoczął prace nad 4. solowym albumem
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Fani Motley Crue na pewno są niepocieszeni faktem, że kapela nie zamierza wrócić na scenę. Zespół zakończył swoją działalność, a pożegnalne show, które było zwieńczeniem dwuletniej trasy „The Final Tour” odbyło się 31 grudnia 2015 roku w Staples Center w Los Angeles. Podczas tego wydarzenia nie obyło się bez przygód, bowiem Tommy Lee grając na perkusji utknął na platformie przymocowanej do rollercoastera zwanego The Cruecifly.

Wielbicieli jednak powinien ucieszyć fakt, że artyści nie wycofują się z muzyki i rozkręcają solowe kariery. Vince Neil już w styczniu 2016 roku zaczął koncertować ze swoim zespołem i właśnie zapowiedział, że pracuje nad krążkiem:

"

Powiem, że nagrywamy materiał na nowy album. Często można usłyszeć jakieś niespodzianki na naszych występach. Nie chcę zdradzić niektórych z nich. "

Jak na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się nowego nagrania i jaki będzie tytuł tego wydawnictwa. Pewne jest jedynie to, że pojawią się na nim numery, przy których nie sposób jest się nudzić:

"

Muzyka jest ekscytująca. Są to dobre, zabawne, nieprzyzwoite, rozpierające i dobre utwory. To właśnie jest bardzo ważne - świetne, zabawne kompozycje. Kto nie chciałby wyjść i nie spędzić dobrze czasu? Nie ja. "

Muzyk ma świadomość, że będzie głównie kojarzony jako wokalista słynnej kapeli, ale podkreśla też, że jego własne nagrania również są rozpoznawalne i całkiem dobrze radziły sobie na rynku muzycznym:

"

Zawsze będę tym facetem, który był w Motley Crue, ale moje pierwsze solowe nagranie, gdzie znalazł się utwór „You're Invited (But Your Friend Can't Come)” sprzedało się w ponad milionowym nakładzie. Wielu osobom to się podobało. Już nie mogę się doczekać nagrywania, ale naprawdę jestem koncertowym wokalistą. Lubię dawać świetne występy, które robią wrażenie. "

Potwierdzeniem tego, jest chociażby jego solowy występ z 16 stycznia 2016 roku. Posłuchajcie, jak wokalista poradził sobie wówczas z Kickstart My Heart”:

Pierwszy solowy krążek Neila ukazał się w 1993 roku i nosił tytuł „Exposed”. Zajął on wówczas 13. pozycję listy Billboard 200. Muzyk ma na swoim koncie jeszcze Carved In Stonez 1995 roku oraz Tattoos & Tequilaz 2010 roku, który w pierwszym tygodniu sprzedał się w 7 500 nakładzie.

Co słychać tymczasem u jego kumpli z Motley Crue? Nikki Sixx obecnie wybiera się w trasę koncertową wraz ze swoją kapelą Sixx:A.M. i odwiedzi nasz kraj już 7 czerwca 2016 roku podczas łódzkiego Power Festival. Muzyk zdradził, kto na stałe będzie się udzielać jako perkusista kapeli, a jest nim Dustin Steinke.

Wyczekujecie na solowy album Vince'a Neila?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News