31.05.2016 11:54

Vivaldi Metal Project, czyli klasyka spotyka metal

Oto muzyczne połączenie, które zadowoli zarówno fanów muzyki poważnej, jak również i metalu. Jak prezentuje się ten nietuzinkowy projekt?

Vivaldi Metal Project, czyli klasyka spotyka metal
foto: kadr z wideo

Przekonaliśmy się już, że Jan Sebastian Bach był na tyle „mrocznym” twórcą, że odnalazłby się w metalowym repertuarze. Teraz okazuje się również, że Antonio Vivaldi dałby sobie radę z cięższym brzmieniem.

W 2013 roku pianista, kompozytor i producent Mistheria, który ma na swoim koncie chociażby współpracę z Brucem Dickinsonem, rozpoczął wyjątkowy muzyczny projekt.

Vivaldi Metal Project to dzieło utrzymane w stylistyce metalowej i bazujące na słynnym dziele „Cztery Pory Roku”. W projekcie wzięło udział ponad 130 muzyków z całego świata. Udzielali się zarówno artyści z metalowej sceny, jak chociażby Ruud Jolie z Within Temptation, Daniel Löble z Helloween czy Steve Di Giorgio z grupy Testament, jak również i klasycznie wykształceni muzycy.

Nie zabrakło też polskiego akcentu, bowiem w projekt zaangażował się Paweł Penksa oraz gdańska Sinfonietta Consonus Orchestra, którą założył w 2008 roku Michał Mierzejewski.

Jak wiadomo „Cztery Pory Roku” to cykl koncertów skrzypcowych. Twórcy postanowili jednak stworzyć teksty utworów i zaangażować w projekt wokalistów oraz chóry.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten projekt:

Po kilku latach prac w końcu 22 lipca 2016 roku pojawi się album „The Four Seasons”, na którym znajdzie się 14 utworów, z czego dwa z nich zostały skomponowane przez Mistherię.

foto: materiały prasowe

W sumie będzie to aż 74 minuty muzyki, która łączy w sobie melodyjność Vivaldiego z ciężkim metalowym brzmieniem. Album można zamawiać w przedsprzedaży, przy czym już teraz utwór „The Age Of Dreams” dostępny jest na iTunes.

Jak oceniacie pomysł połączenia muzyki klasycznej z metalem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News