28.04.2015 10:27

Volbeat gra nowe utwory

Posłuchajcie fragmentu jednego z nich wykonanego podczas kwietniowego koncertu w Denver w Kolorado.

Volbeat gra nowe utwory
foto: Krd, CC BY-SA 3.0

W listopadzie frontman zespołu Michael Poulsen w jednym z wywiadów podzielił się informacją, na jakim etapie jest 6. studyjny album Volbeat.

"

Obecnie mam pomysły na 10 utworów. Trzy z nich moglibyśmy grać już teraz. Ale nie napisałem jeszcze żadnych tekstów. Na razie to muzyka i melodie. "

Minęło kilka miesięcy i jedna z kompozycji dojrzała na tyle, by zaprezentować ją publiczności. Zespół odważył się na zagranie jej już podczas pierwszego koncertu trwającej właśnie trasy po Stanach Zjednoczonych, który odbył się 24 kwietnia 2015 roku na przedmieściach Denver.

Podoba Wam się? Musicie uzbroić się w cierpliwość – gitarzysta Rob Caggiano zapytany o premierę nowego albumu ostudził nastroje.

"

Prawdopodobnie w 2015 roku, może w sierpniu, wrócimy do studia. "

Dlaczego dopiero wtedy? Członkowie po podboju serc amerykańskich fanów chcą trochę odpocząć. O rozpoczęciu nagrań pomyślą po następujących kilku tygodniach wakacji. Oficjalnie zakończą je właśnie w sierpniu.

Pierwszego dnia tego miesiąca zagrają jeden jedyny w tym roku koncert w Europie. Podczas występu w Odense świętować będą 10-lecie debiutanckiej płyty „The Strength / The Sound / The Songs”. Nowych kawałków raczej też nie zabraknie.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Volbeat