18.07.2016 10:27

Votum pokazał wideo do „Satellite” w 360 stopniach

Warszawski zespół progrockowy przygotował specjalne nagranie z akustyczną wersją kawałka z płyty „Ktonik”. Zobaczcie to w 360 stopniach.

Votum pokazał wideo do „Satellite” w 360 stopniach
foto: kadr z wideo

Votum wydał w lutym 2016 roku nakładem Inner Wound Records swój czwarty album zatytułowany „Ktonik”. Krążek otworzył nowy rozdział w historii zespołu, a także przyniósł pewne zmiany personalne: nowym wokalistą grupy został Bartosz Sobieraj, który zastąpił Macieja Kosińskiego. Do składu dołączył też gitarzysta Piotr Lniany.

Zespół opowiedział o tych wydarzeniach, a także o swoim najnowszym materiale w wywiadzie udzielonym serwisowi Antyradio.pl. Płytę promował już teledysk do „Satellite” zrealizowany w kamieniołomie w pobliżu Lądka Zdroju, a także lyric video do utworu „Spiral”. Tym razem zespół podzielił się z fanami akustyczną wersją pierwszego singla, do którego powstało wyjątkowe wideo.

Obejrzyjcie klip do „Satellite” zrealizowany w 360 stopniach:

Jak widać grupa nie przestaje promować swojego ostatniego dzieła. Po wspólnej europejskiej trasie u boku włoskiego Kingcrow, która objęła również występ w warszawskim klubie Progresja Music Zone, Votum już planuje kolejne zagraniczne występy. Tym razem będzie dzielić scenę z australijskim Chaos Divine i izraelskim Subterranean Masquerade, z którymi już we wrześniu 2016 zagra m.in. w Paryżu i Kopenhadze.

Zespół będzie także jednym z artystów obecnych na Maximum Rock Festival w Bukareszcie w dniach 14-15 października 2016 oraz na ProgPower Europe w holenderskim Baarlo. Koncertowe plany Votum sięgają aż maja 2017 roku, kiedy to grupa wystąpi na Prog The Castle odbywającym się w Zamku w Heidelbergu w Niemczech.

O tym jak grupa prezentuje się na żywo możecie przekonać się z nagrania z Warszawy:

Jak oceniacie takie wykonanie „Satellite”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Votum