14.11.2018 16:40

W Birmingham pojawi się "Most Black Sabbath". Tak miasto uhonoruje działalność zespołu

Rodzinne miasto oryginalnych członków Black Sabbath postanowiło uczcić 50-lecie istnienia pionierów heavy metalu. Jeden z mostów w Birmingham otrzyma nazwę zespołu, ale to nie wszystko.

Black Sabbath
foto: Karol Makurat/REPORTER

Grupa Black Sabbath założona w 1968 roku obchodzi swoje 50-lecie działalności. Z tej okazji firma z rodzinnego miasta muzyków zaproponowała ciekawy sposób na oddanie im zasłużonego hołdu. W Birmingham powstanie "Most Black Sabbath" oraz specjalna ławka i aleja gwiazd z nazwiskami członków zespołu.

Most Black Sabbath w Birmingham

Być może wkrótce most na Broad Street w Birmingham zmieni nazwę. W hołdzie dla jednego z najważniejszych zespołów w historii metalu, konstrukcja ma widnieć na mapach jako "Most Black Sabbath". Na stronie BirminghamLive czytamy:

"

Firma Westside BID zaproponowała by odcinek Broad Street nad kanałem obok Symphony Hall w Birmingham nazwać "Mostem Black Sabbath". Oprócz tego pojawiłaby się też specjalna ławka z widokiem na New Main Line. "

Pomysł najwyraźniej spodobał się gitarzyście Tonny'emu Iommiemu, który zaprezentował, gdzie dokładnie znajdowałby się most imienia jego zespołu na Twitterze.

Oprócz mostu, w Birmingham ma powstać także ławka z napisem "Geezer. Ozzy. Tony. Bill. Made in Birmingham 1968" oraz portretami muzyków wykonanymi przez egipskiego artystę. Przed siedzeniem z widokiem na most mają znaleźć się płyty chodnikowe z gwiazdami dedykowanymi oryginalnym członkom Black Sabbath, ułożone w kształt krzyża. 

Propozycja oddania zespołowi hołdu w ten nietypowy sposób wyszła od architekta z Dubaju, Mohammeda Osamy, który w kilku zdaniach opowiedział o projekcie:

"

Miałem wizję, żeby połączyć czterech oryginalnych członków Black Sabbath w ich rodzinnym mieście. To będzie najlepsze zwieńczenie ich kariery, jakie mogę sobie wyobrazić. "

Black Sabbath zagrał ostatni raz w Polsce w 2016 roku

Zespół Black Sabbath po niemal 50 latach działalności postanowił pożegnać się z fanami. Po raz ostatni muzycy zjawili się w Polsce na koncercie w ramach "The End: The Final Tour" w Tauron Arenie Kraków. Ich ostatni album to "13" wydany w 2013 roku, który otrzymał w Polsce status złotej płyty. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Black Sabbath