15.07.2019 12:04

W Finlandii odbyły się pierwsze na świecie zawody w heavymetalowym robieniu na drutach [WIDEO]

Obejrzyjcie krótki reportaż z tego wydarzenia - to wydarzyło się naprawdę!

Zawody w metalowym dzierganiu na drutach
foto: kadr z wideo

Finlandia słynie z Muminków, świętego Mikołaja, niskich temperatur oraz metalu. To właśnie w tym kraju na każdym kroku można spotkać metalowców i to właśnie dlatego Finlandia została ogłoszona najbardziej metalowych krajem na świecie. Na 100 tysięcy mieszkańców przypada 50 metalowych kapel! Czy zatem kogoś dziwi fakt, że to właśnie w tym państwie odbyły się... zawody w robieniu na drutach przy heavymetalowej muzyce? Tak, dobrze przeczytaliście.

W Finlandii odbyły się pierwsze na świecie zawody w heavymetalowym robieniu na drutach

Myśleliście, że robienie na drutach uspokaja? Okazuje się, że można nieźle się wyżyć dziergając sweterki, pod warunkiem, że słucha się metalu. Zawody w metalowym robieniu na drutach zostały zorganizowane po raz pierwszy 11 lipca 2019 w Joensuu. Do konkursu zgłosiło się 12 grup z różnych krajów, a do finału przeszły zespoły z Danii, Finlandii, Japonii, Łotwy, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i USA.

Top 20: Zespoły rockowe i metalowe z Finlandii
Top 20: Zespoły rockowe i metalowe z Finlandii
Przeczytaj także Top 20: Zespoły rockowe i metalowe z Finlandii

Zawody polegały na tym, że dana kapela grała metal i w tym czasie po prostu jedna z osób dziergała na drutach. Jurorzy oceniali nie tylko umiejętności w dzierganiu, ale również zwracali uwagę na cały występ i na to, jak publiczność reagowała na show. Zwyciężyli Japończycy z zespołu Giga Body Metal, 2. miejsce otrzymali Duńczycy z kapeli Crafts with Ellen, zaś kolejną pozycję zajął 9"Needles z USA.

Nie każdy jednak mógł dostać się do konkursu - w ramach eliminacji kapele musiały pobrać utwór grupy Maniac Abductor z miasta Joensuu i nagrać klip, w którym pokazały, co potrafią zrobić na drutach. Chociaż zawody są absurdalne, wiele osób po prostu dobrze się bawiło. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem i zapewne organizatorzy zdecydują się na kolejną edycję zawodów.

Zobacz także: Finlandia doczeka się metalowej emotikony

Dziergacie słuchając metalu?

Tagi: Duperele