19.09.2019 16:47

W Japonii powstał spektakl zainspirowany albumem Queen "A Night At The Opera"

Nowa wersja "Romeo i Julii" w średniowiecznej Japonii przy akompaniamencie Queen? Takie rzeczy tylko w Japonii!

Zespół Queen
foto: Rex Features/East News

Japończycy pokochali Queen już od ukazania się pierwszych płyt kapeli. Nic zatem dziwnego, że właśnie w tym kraju postanowiono stworzyć sztukę teatralną bazującą na płycie "A Night At The Opera" z 1975 roku. To właśnie na tej płycie pojawiły się utwory "Bohemian Rhapsody", "Love of My Life" oraz "You're my Best Friend".

W Japonii powstał spektakl zainspirowany albumem Queen "A Night At The Opera"

Jak podaje niemiecki portal magazynu Rolling Stone, już w październiku 2019 na deskach teatrów w Japonii zadebiutuje wyjątkowy spektakl "Q: A Night At The Kabuki", w którym pojawią się wszystkie piosenki Queen z płyty "A Night At The Opera". Brytyjski zespół wydał zgodę na pojawienie się spektaklu bazującego na jego twórczości. Widowisko będą podziwiać widzowie w Tokio, Osaka i Kitakyushu.

Za reżyserię odpowiada Hideki Noda, który twierdzi, że pomysł na taką sztukę pojawił się w środowisku bliskim Queen jeszcze 2 lata przed filmem "Bohemian Rhapsody":

"

Na początku nie byłem do końca przekonany do tego pomysły, w pocie czoła pracowałem na wielu warsztatach, żeby inspirację "A Night At The Opera" wyrazić słowami. Moje pomysły przekazałem osobie, która jest blisko Queen i co się stało? Otrzymałem odpowiedź od zespołu, żeby dalej kontynuować pracę nad sztuką. "

QUIZ: Jak dobrze znasz „A Night At The Opera” Queen?
QUIZ: Jak dobrze znasz „A Night At The Opera” Queen?
Przeczytaj także QUIZ: Jak dobrze znasz „A Night At The Opera” Queen?

Brian May jest zachwycony spektaklem i cieszy się, że po tylu latach muzyka Queen stała się częścią japońskiej sztuki.

Sztuka rozgrywa się w średniowiecznej Japonii i nawiązuje do historii "Romeo i Julii", przy czym koniec tej słynnej historii jest zupełnie inaczej zinterpretowany. Noda opisuje swoją sztukę jako niekonwencjonalne dzieło w stylu tradycyjnego teatru japońskiego Kabuki.

Zobacz także: A gdyby na podstawie tekstu „Bohemian Rhapsody” powstał thriller? Ten krótkometrażowy film spodoba się fanom Queen

Tagi: Rock News Queen