11.04.2019 15:35

W "Simpsonach" pojawił się metalowy zespół parodiujący Neda Flandersa [WIDEO]

To historyczny moment dla parodiowej kapeli Okilly Dokilly, która trafiła w końcu do swojego ulubionego serialu "Simpsonowie".

Simpsonowie
foto: kadr z wideo

Pod koniec 659 odcinka serialu "Simpsonowie" widzowie zobaczyli 5 muzyków wykonujących metalową piosenkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że muzycy są ubrani jak Ned Flanders, czyli postać z serialu. Zespół, który pojawił się na ekranie to Okilly Dokilly, który swoją muzykę określa mianem "nedal" ze względu na wiele nawiązań do bohatera "Simpsonów". Parodiowa kapela nie tylko nosi ciuchy, jak przykładny Ned Flanders, ale również wykorzystuje jego powiedzonka w swojej twórczości.

W "Simpsonach" pojawił się metalowy zespół parodiujący Neda Flandersa

W serialu wykorzystano pod koniec odcinka klip Okilly Dokilly do piosenki "White Wine Spritzer" z debiutanckiej płyty "Howdilly Doodilly" z 2016 roku. Piosenka nawiązuje do odcinka z 10 sezonu, w którym Homer namawia Neda do zabawy na całego w Las Vegas, co kończy się tym, że biorą śluby z kelnerkami. W teledysku muzycy rozbijają kieliszki z alkoholem i uprawiają ostry headbanging.

Homer Simpson
Homer Simpson
Przeczytaj także Jak wyglądałby Homer Simpson w prawdziwym świecie?

Zobaczcie, jak metalowy kawałek Okilly Dokilly wypadł pod koniec odcinka "Simpsonów":

kadr z serialu The Simpsons
kadr z serialu The Simpsons
Przeczytaj także Simpsonowie sparodiowali sceny po napisach końcowych znane z filmów Marvela

"Simpsonowie" powstali w 1987 roku, zaś 2 lata później otrzymali swój własny serial, który możemy oglądać na stacji FOX Comedy. To właśnie ta produkcja jest najdłużej emitowanym w prime time serialem w historii. Dlaczego stał się tak popularny? W produkcji pokazano satyryczne spojrzenie na amerykańską kulturę i styl życia. Premiera 29. sezonu odbyła się 1 września 2018 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Simpsonowie The Simpsons