W Szwecji zostanie otwarte muzeum Cliffa Burtona. Fani chcą upamiętnić legendarnego basistę

08.04.2022 11:47
W Szwecji zostanie otwarte muzeum Cliffa Burtona. Fani chcą upamiętnić legendarnego basistę Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Zmarły w 1986 roku Cliff Burton zostanie upamiętniony przez szwedzkich fanów. Już w maju 2022 roku ma zostać otwarte muzeum poświęcone legendarnemu basiście Metalliki.

Cliff Burton z Metalliki zostanie bohaterem muzeum w Szwecji

Już w maju ma ruszyć muzeum Cliffa Burtona, które zostanie otwarte w okolicach Ljungby w Szwecji. Basista zmarł 27 września 1986 roku zaledwie kilkanaście kilometrów od miejscowości. Miał wówczas 24 lata.

Polecamy

Jak podaje Guitar World, w muzeum Cliffa Burtona znajdziemy zdjęcia, albumy, plakaty i bilety, a także wywiady i zdjęcia od fotografów, którzy znaleźli się na miejscu po wypadku. Wyjątkowo odtworzona zostanie również scena, na której Metallica występowała w Sztokholmie przed śmiercią Burtona, a także kopie basu i perkusji Larsa Ulricha.

Organizatorzy muzeum opowiedzieli w rozmowie z Guitar World:

Chcemy uhonorować Cliffa Burtona, który zmarł tak tragicznie w trakcie swojej kariery i opowiedzieć ludziom, kim był jako człowiek i jakim był muzykiem. To też przy okazji będzie miejsce spotkań dla wszystkich, którzy chcą upamiętnić basistę. Chcemy kontynuować pracę, którą zaczęli lokalni fani.

Polecamy

Historyk z Ljungby, Krister Ljungberg wyjaśnił w 2021 roku, że otrzymał słowa wsparcia od wielu fanów z całego świata - wspomniał specjalnie o grupce z Meksyku, która wysłała do niego urocze wideo z pytaniem, co może zrobić, by pomóc w budowie tego muzeum. 

Jak powiedział w rozmowie z telewizją SVT:

Nie jestem zbyt dużym fanem Metalliki, ale definitywnie jestem ogromnym fanem FANÓW Metalliki. Naprawdę uwielbiam tych ludzi, są naprawdę niesamowici.

Co ciekawe w 2006 roku w Dorarp (tuż obok Ljungby) stanął kamień na cześć Burtona z okazji 20. rocznicy jego śmieci. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.