W TVP zobaczymy muzyczny program promujący Festiwal w Opolu

Aleksandra Degórska
20.02.2019 11:06
W TVP zobaczymy muzyczny program promujący Festiwal w Opolu Fot. shutterstock.com

Jacek Kurski zapowiedział, że tuż przed rozpoczęciem Festiwalu w Opolu pojawi się specjalny program skupiający się na tej imprezie.

Kolejna edycja festiwalu w Opolu odbędzie się w dniach 14 do 17 czerwca 2019 i będzie w całości transmitowany w TVP1. Jak na razie nie znamy wielu szczegółów tego przedsięwzięcia, niemniej pewne jest to, że ostatniego dnia festiwalu odbędzie się koncert "Scena alternatywna", za który będzie odpowiedzialny program TVP Kultura.

W TVP pojawi się muzyczny program promujący Festiwal w Opolu

56. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu będzie też odpowiednio promowany. Jacek Kurski, prezes TVP,  w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zdradził, że w związku z nadchodzącym festiwalem pojawi się program skupiający się na starych nagraniach z festiwalu, których nie brakuje w archiwach Telewizji Polskiej. W sumie zobaczymy 8-10 odcinków,w których pojawi się kilkanaście minut archiwalnego wideo z wcześniejszych edycji imprezy.

Przeczytaj także

Jacek Kurski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wyznał, że nostalgiczny format programu świetnie się sprawdzi:

Mam niedosyt wykorzystywania archiwaliów. Widzowie kochają to, co znają. Nie ma nic piękniejszego niż wspaniały wykon, który ludzie pamiętają.

Ostatnie odcinki programu prawdopodobnie zobaczymy tuż przed rozpoczęciem festiwalu w Opolu, czyli na przełomie maja i czerwca. Jak na razie TVP ustala szczegóły z Opolem, wiadomo jednak, że program nie poprowadzi Wojciech Mann i nie będzie on miał formatu takiego, jak "Szansa na sukces".

Zobacz także: >> Szansa na sukces skończyła 25 lat. Oto znani artyści, którzy zaczynali w programie <<

Przypomnijmy, że program powraca po 7 latach nieobecności, jednak nie zobaczymy w nim Wojciecha Manna. W lutym 2019 odbywają się castingi do "Szansy na sukces". 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.