Pogoda
20.02.2019 11:06

W TVP zobaczymy muzyczny program promujący Festiwal w Opolu

Jacek Kurski zapowiedział, że tuż przed rozpoczęciem Festiwalu w Opolu pojawi się specjalny program skupiający się na tej imprezie.

Festiwal w Opolu
foto: shutterstock.com

Kolejna edycja festiwalu w Opolu odbędzie się w dniach 14 do 17 czerwca 2019 i będzie w całości transmitowany w TVP1. Jak na razie nie znamy wielu szczegółów tego przedsięwzięcia, niemniej pewne jest to, że ostatniego dnia festiwalu odbędzie się koncert "Scena alternatywna", za który będzie odpowiedzialny program TVP Kultura.

W TVP pojawi się muzyczny program promujący Festiwal w Opolu

56. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu będzie też odpowiednio promowany. Jacek Kurski, prezes TVP,  w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zdradził, że w związku z nadchodzącym festiwalem pojawi się program skupiający się na starych nagraniach z festiwalu, których nie brakuje w archiwach Telewizji Polskiej. W sumie zobaczymy 8-10 odcinków,w których pojawi się kilkanaście minut archiwalnego wideo z wcześniejszych edycji imprezy.

Wojciech Mann
Wojciech Mann
Przeczytaj także "Szansa na sukces" wraca do TV. Wojciech Mann poprowadzi program?

Jacek Kurski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wyznał, że nostalgiczny format programu świetnie się sprawdzi:

"

Mam niedosyt wykorzystywania archiwaliów. Widzowie kochają to, co znają. Nie ma nic piękniejszego niż wspaniały wykon, który ludzie pamiętają. "

Ostatnie odcinki programu prawdopodobnie zobaczymy tuż przed rozpoczęciem festiwalu w Opolu, czyli na przełomie maja i czerwca. Jak na razie TVP ustala szczegóły z Opolem, wiadomo jednak, że program nie poprowadzi Wojciech Mann i nie będzie on miał formatu takiego, jak "Szansa na sukces".

Zobacz także: >> Szansa na sukces skończyła 25 lat. Oto znani artyści, którzy zaczynali w programie <<

Przypomnijmy, że program powraca po 7 latach nieobecności, jednak nie zobaczymy w nim Wojciecha Manna. W lutym 2019 odbywają się castingi do "Szansy na sukces". 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News