W Warszawie powstał nowy mural z wizerunkiem Czesława Niemena

12.12.2019 09:22
W Warszawie powstał nowy mural z wizerunkiem Czesława Niemena Fot. ZENON ZYBURTOWICZ/FOTONOVA

Bruno Althamer stworzył nowy mural z podobizną piosenkarza Czesława Niemena. Można zobaczyć go na warszawskiej Białołęce.

Przy ulicy Płytowej 14 w Warszawie, niedaleko Kanału Żerańskiego powstał wyjątkowy mural z podobizną Czesława Niemena. Muzyk na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych polskich wykonawców, a jego twórczość wciąż jest aktualna, mimo próby czasu. 

Czesław Niemen: Nowy mural w Warszawie

Dzieło powstało na warszawskiej Białołęce nie przez przypadek. To w tych okolicach mieściły się zakłady produkujące wielkie płyty dla warszawskich osiedli, opowiedział w rozmowie z Gazeta.pl, twórca murala.

To tam realizował się obraz dzisiejszego miasta - Warszawski sen.

Bruno Althamer nawiązał tym samym do tytułu jednego z najpopularniejszych przebojów Niemena - "Sen o Warszawie". Kompozycja powstała w 1966 roku przy współpracy Niemena oraz Marka Gaszyńskiego. Do dziś pozostaje bardzo ważnym utworem, szczególnie dla Warszawiaków i kibiców Legii. Od 2004 roku utwór pełni rolę oficjalnego hymnu drużyny.

Przeczytaj także

Mural przyciąga uwagę nie tylko ze względu na piękne wykonanie, detale i kolory, ale również przez oczy wokalisty. Zamiast nich na ścianie budynku widzimy dwie złote płyty. To nawiązanie do sukcesy płyty "Dziwny jest ten świat". Krążek został sprzedany w liczbie przeszło 150 tysięcy egzemplarzy. 

Mural Czesław Niemen Fot. Piotr Molecki/East News

Zobacz też: Banksy pokazał poruszający świąteczny mural. Zwraca uwagę na ważny problem społeczny 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.