12.12.2019 09:22

W Warszawie powstał nowy mural z wizerunkiem Czesława Niemena

Bruno Althamer stworzył nowy mural z podobizną piosenkarza Czesława Niemena. Można zobaczyć go na warszawskiej Białołęce.

Czesław Niemen
foto: ZENON ZYBURTOWICZ/FOTONOVA

Przy ulicy Płytowej 14 w Warszawie, niedaleko Kanału Żerańskiego powstał wyjątkowy mural z podobizną Czesława Niemena. Muzyk na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych polskich wykonawców, a jego twórczość wciąż jest aktualna, mimo próby czasu. 

Czesław Niemen: Nowy mural w Warszawie

Dzieło powstało na warszawskiej Białołęce nie przez przypadek. To w tych okolicach mieściły się zakłady produkujące wielkie płyty dla warszawskich osiedli, opowiedział w rozmowie z Gazeta.pl, twórca murala.

"

To tam realizował się obraz dzisiejszego miasta - Warszawski sen. "

Bruno Althamer nawiązał tym samym do tytułu jednego z najpopularniejszych przebojów Niemena - "Sen o Warszawie". Kompozycja powstała w 1966 roku przy współpracy Niemena oraz Marka Gaszyńskiego. Do dziś pozostaje bardzo ważnym utworem, szczególnie dla Warszawiaków i kibiców Legii. Od 2004 roku utwór pełni rolę oficjalnego hymnu drużyny.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica opublikowała oficjalne wideo z Polski, na którym wykonała "Sen o Warszawie" Niemena

Mural przyciąga uwagę nie tylko ze względu na piękne wykonanie, detale i kolory, ale również przez oczy wokalisty. Zamiast nich na ścianie budynku widzimy dwie złote płyty. To nawiązanie do sukcesy płyty "Dziwny jest ten świat". Krążek został sprzedany w liczbie przeszło 150 tysięcy egzemplarzy. 

Mural Czesław Niemen

Zobacz też: Banksy pokazał poruszający świąteczny mural. Zwraca uwagę na ważny problem społeczny 

Tagi: Rock News