W co będą mogli zagrać fani rocka i metalu?

Marcin Krzysztof Wodynski
06.05.2015 17:53
W co będą mogli zagrać fani rocka i metalu? Fot. kadr z wideo

Gry komputerowe i planszowe to nowy sposób na promocję zarówno dla zagranicznych, jak i polskich zespołów.

Artyści mają współcześnie duże problemy z promocją oraz zarabianiem na swojej muzyce. Gra „Loud on Planet X” ma być na nie odpowiedzią. Jej bohaterami będzie kilka indierockowych zespołów. Fabuła polega na tym, że gracz wciela się w jednego z koncertujących muzyków i musi odeprzeć atak kosmitów. Obcy napierają na scenę, by przerwać występ. Powstrzymać ich można za pomocą prawdziwego koncertowego arsenału, czyli np. głośników, stroboskopów oraz maszyn do robienia dymu na scenie.

Jeśli chcecie wiedzieć jak odpędzić kosmitów za pomocą dźwięku, zobaczcie trailer „Loud on Planet X”:

Przeczytaj także

„Loud on Planet X” Zostanie wydana w dwóch wersjach, na urządzenia Apple i konsole Playstation. Jest to połączenie najpopularniejszych gier muzycznych z serii „Guitar Hero” i „Rock Band” ze strategiami typu „Plants vs. Zombies”. Twórcy gry uważają, że tego typu produkty stanowią przyszłość biznesu muzycznego.

Artyści poszukują nowych sposobów dotarcia do publiczności oraz zbliżenia się do niej. Dajemy muzykom bardziej osobistą i innowacyjną formę kontaktu z fanami.

Jakie zespoły znajdziemy w grze? Są to między innymi Tegan And Sara, Lights, Metric, Metz czy Austra. Twórcy postanowili wymieszać bardzo popularne i niszowe zespoły w jednym produkcie. „Loud on Planet X” ukaże się pod koniec 2015 roku. 

Polska thrashmetalowa planszówka

Na rynek ma trafić także gra planszowa o nazwie „Thrash'n Roll”. Gracz ma się w niej wcielić w młody zespół, który rozpoczyna drogę ku karierze. Żeby zdobyć światowy rozgłos będzie musiał wydawać płyty i single oraz koncertować. Czasem będzie zmuszony do uwikłania się w rockowy skandal. Wydawca zapowiada, że w klimat gry będzie mógł się wczuć każdy miłośnik ciężkiego grania.

Nieważne czy jedziesz autostradą do piekła, czy wspinasz się po schodach do nieba. Nieważne czy tłuczesz w bębny, szarpiesz struny, walisz głową młynka czy skaczesz pogo. Jeśli serce masz z metalu, a myśli czarne, to dłonie będą układać się w rogi nawet podczas rzucania kością! Z takiego założenia wychodziliśmy tworząc Thrash n’Roll – naszą nową grę planszową.

Zespoły, które pojawią się w grze to prawdziwe polskie kapele. Fani metalu wyłonili je na drodze głosowania, które odbyło się przez Facebooka. Gra promuje kapele takie jak Hybris, Rusted Brain, Thermit, War-Saw czy Evilence. W pudełku znajdzie się też karta bardziej znanego zespołu Turbo. Gracze nie będą mogli kierować jego losami. Mają jednak możliwość zagrania swoim zespołem jako support przed koncertem Turbo. Cena i data premiery gry nie są jeszcze znane. 

thrash_n_roll_promo

W którą z muzycznych gier chcielibyście zagrać?

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.