14.03.2019 14:54

W filmie dokumentalnym o wokaliście INXS pojawią się wcześniej niepublikowane utwory

Postać Michaela Hutchence'a zostanie przybliżona w dokumencie "Mystify". Ścieżka dźwiękowa do tego filmu zainteresuje na pewnie niejednego fana INXS.

Michael Hutchence z INXS
foto: ISOPIX/EAST NEWS

Wokalista Michael Hutchence popełnił samobójstwo 22 listopada 1997 roku. Fani INXS oczywiście mają niedosyt i chcieliby usłyszeć jakieś wcześniej niepublikowane piosenki muzyka i w końcu dojdzie do takiej sytuacji w związku z premierą dokumentalnego filmu zatytułowany "Mystify". Tytuł nawiązuje do piosenki ze słynnej płyty INXS "Kick".

W filmie dokumentalnym o wokaliście INXS pojawią się wcześniej niepublikowane utwory

Za dokument "Mystify" odpowiada reżyser Richard Lowenstein, który współpracował z INXS przy teledyskach na początku kariery zespołu - m.in."Burn for You" (1984), "What You Need" (1985), "Listen Like Thieves" (1986), "Need You Tonight"/"Mediate" (1987) i "Never Tear Us Apart" (1988). Twórca obiecał, że pokaże całą prawdę o wokaliście, który stał się pierwszą rockową australijską gwiazdą znaną na całym świecie.

20 lat temu zmarł Michael Hutchence. Tak INXS rozpoczął swoją karierę
20 lat temu zmarł Michael Hutchence. Tak INXS rozpoczął swoją karierę
Przeczytaj także 20 lat temu zmarł Michael Hutchence. Tak INXS rozpoczął swoją karierę

Film zadebiutuje w kwietniu 2019 na Tribeca Film Festival i na soundtracku znajdziemy 2 wcześniej niepublikowane covery z wokalem Hutchence'a. Oczywiście na ścieżce dźwiękowej nie zabraknie największych hitów INXS.

Chris Murphy z wytwórni Petrol Records tak wypowiedział się na temat nadchodzącego dokumentu:

"

W filmie będziemy mogli zobaczyć życie Michaela i poznać bliżej jego muzykę, co stworzy ciekawą konwersację. Takie filmy, jak "Bohemian Rhapsody" czy "A Star is Born" pokazują, jak nasza kultura się wzbogaca, gdy mamy kreatywne połączenie filmu z muzyką i jestem dumny z tego, że "Mystify" będzie kolejnym tego przykładem. "

Historia INXS zaczęła się w 1977 roku, gdy powstała kapela The Farriss Brothers. INXS pojawił się w 1979 roku, zaś debiutancka płyta ujrzała światło dzienne w 1980 roku. Singlem promującym debiutancką płytę zespołu był numer „Just Keep Walking”, który stał się również pierwszym przebojem formacji. Sporą popularność zespołowi przyniósł krążek "Kick" z 1987 roku, z którego pochodzą takie hity, jak "Never Tear Us Apart", "Need You Tonight"” czy właśnie "Mystify".

INXS stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów new wave, bowiem przez swój taneczny rock zdobył szczyty list przebojów, zaś klipy zespołu wyznaczyły wysokie standardy. Niestety błyskotliwą karierę kapeli zatrzymało samobójstwo wokalisty w 1997 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News INXS