29.03.2018 14:51

W jakiej formie najczęściej słuchają muzyki czytelnicy Antyradio.pl? [SONDA]

Winyl, płyta CD, kaseta, a może streaming? Która z form słuchania ulubionych kapel jest najlepsza dla Was?

Płyty CD
foto: shutterstock.com

W dzisiejszych czasach wydawałoby się, że najpopularniejszym sposobem słuchania muzyki jest streaming - można bowiem sięgnąć po ulubione nagrania zawsze i wszędzie. Jednak mimo to jest wielu melomanów, którzy mocno cenią sobie muzykę na nośniku, który można dotknąć i postawić na półce.

Z tego też powodu powróciła moda na winyle, które mogą pobić rekord wszech czasów z lat 80. Ludzie wolą wydać więcej pieniędzy, niż za CD, ale mieć naprawdę ładnie wydaną płytę. Istnieje też rozwiązanie dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić mając tak drogie hobby - co rusz bowiem w Biedronce pojawiają się czarne krążki w atrakcyjnych cenach.

Streaming, winyl, a może CD?

Istnieją jednak też wyznawcy CD, którzy lubią płyty kompaktowe za to, że nie zajmują dużo miejsca, a jednak jest to nośnik, który można mieć na półce w swoim mieszkaniu. Inni lubią oldschoolowy klimat i wybierają kasety mimo tego, że są one nietrwałym nośnikiem.

Redakcja Antyradio.pl postanowiła zatem zapytać swoich czytelników o to, którą z opcji wybierają, gdy chcą posłuchać swojego ulubionego twórcy. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 10 kwietnia 2018 do godziny 12:00.

sonda w jakiej formie

Muzycy często wypowiadają się na temat streamingu i nie mają oni zbyt dobrego zdania. Tacy artyści, jak Roger Waters czy Roger Daltrey uważają, że serwisy nie płacą odpowiednich pieniędzy dla muzyków. Czasy się jednak zmieniły i streaming jest naprawdę popularny.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele