10.05.2017 15:03

W którym mieście Polski mieszkają najaktywniejsi fizycznie użytkownicy Spotify?

Sporo osób zaczyna już myśleć o dobrej formie na lato i sięga po odpowiednie playlisty. Sprawdźcie, w których miastach najczęściej sięgają w tym wypadku po Spotify.

W którym mieście Polski mieszkają najaktywniejsi fizycznie użytkownicy Spotify?
foto: materiały prasowe

Choć aura za oknem nie rozpieszcza, wiosna na dobre rozgościła się w naszych kalendarzach. Wraz ze zbliżającym się nadejściem lata, wiele osób już dawno rozpoczęło intensywne treningi, aby zdążyć z wymarzoną formą do wakacji. Spotify sprawdziło zatem, w jakich miastach w Polsce użytkownicy najczęściej decydują się na playlisty z muzyką do treningu.

Okazuje się, że Warszawa, Poznań i Wrocław to miasta, w których mieszkańcy odtwarzają najwięcej playlist z muzyką do treningu. Natomiast mieszkańcy Rzeszowa, Kielc oraz Gdańska to zdecydowanie najaktywniejsi fizycznie użytkownicy Spotify w Polsce, średnio decydują się na playlisty z muzyką do ćwiczeń dwa razy częściej, niż mieszkańcy miast z końca listy.

Z 20 miast, w których muzyka do treningu cieszy się największą popularnością, aż 9 znajduje się na Śląsku (Świętochłowice, Ruda Śląska, Bielsko-Biała, Żory, Mysłowice, Chorzów, Siemianowice, Częstochowa oraz Bytom).

Ranking miast wojewódzkich, w których użytkownicy najczęściej korzystają z playlist z muzyką do treningu: 

 1.     Rzeszów
 2.     Kielce
 3.     Gdańsk
 4.     Zielona Góra
 5.     Warszawa
 6.     Poznań
 7.     Wrocław
 8.     Szczecin
 9.     Katowice
 10.     Białystok
 11.     Kraków
 12.     Opole
 13.     Bydgoszcz
 14.     Lublin
 15.     Olsztyn
 16.     Łódź

Ostatnio Spotify stworzyło również specjalną ofertę dla studentów, dzięki której zapłacą oni połowę mniej za Spotify Premium.

A Wy sięgacie po playlisty z muzyką do treningu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News