27.05.2020 13:57

W sieci pojawił się dokument o AC/DC. Można obejrzeć go za darmo

W serwisie YouTube pojawił się nowy mini-dokument o historii legendarnej rockowej grupy AC/DC. Można obejrzeć go bez opłat.

AC/DC
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Kanał The Age & Sydney Morning Herald zajmuje się publikacją oraz wywoływaniem dyskusji na temat Australii na YouTubie. Wśród materiałów zamieszczonych przez twórców znalazł się ostatnio dokument o grupie AC/DC pochodzącej z Sydney. Za realizację wideo odpowiada Tom Compagnoni.

Dokument o AC/DC dostępny na YouTubie

Jak czytamy w opisie filmu, jego twórca zabiera nas w podróż ulicami Sydney, gdzie powstał i dojrzewał projekt znany dzisiaj na całym świecie. Compagnoni zapowiada, że zaprezentuje na nagraniu zapomniane miejsca i historie, które ukształtowały AC/DC. Mini-dokument "The Forgotten Sydney od AC/DC" jest dostępny w całości za darmo do obejrzenia na YouTubie.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Jest decyzja w sprawie koncertów i imprez w polskich klubach. Co ustalił rząd?

18-minutowa produkcja Toma Compagnoni przedstawia rzadkie materiały zespołu. Twórcy udało się porozmawiać z ważnymi w historii grupy osobistościami jak Dave Evans, Mark Evans, Noel Taylor, Rob Bailey czy Tony Currenti. Filmowiec umieścił także w swoim materiale historyczne dla AC/DC momenty.

Na filmie zobaczymy między innymi premierowy występ Angusa Younga, podczas którego zaprezentował swój kultowy mundurek szkolny. Muzyk po raz pierwszy pokazał się w charakterystycznym dzisiaj stroju w Victoria Park Pool w Sydney. Oprócz tego Compagnoni umieścił w dokumencie fragment z tworzenia pierwszego wideo przez AC/DC, co miało miejsce w dzielnicy Cronulla.

AC/DC
AC/DC
Przeczytaj także Fan AC/DC zagrał koncert dla sąsiadów na balkonie podczas epidemii [WIDEO]
Tagi: Rock News AcDc