24.07.2017 16:13

W sieci pojawiła się plotka, że Chester Bennington został zamordowany

Tuż po pojawieniu się informacji o śmierci muzyka niektórzy zaczęli wymyślać różne teorie dotyczące wokalisty Linkin Park. Co więcej jego odejście powiązano ze śmiercią Chrisa Cornella.

W sieci pojawiła się plotka, że Chester Bennington został zamordowany
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

20 lipca 2017 w Los Angeles znaleziono ciało Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo. Już następnego dnia pojawiły się informacje na portalu yournewswire.com, że policja rozpoczęła śledztwo w sprawie ewentualnego morderstwa wokalisty Linkin Park. Cień na sprawę rzucił fakt, że Chris Cornell, który również popełnił samobójstwo w maju 2017, zmarł w podobnych okolicznościach. Mężczyźni odebrali sobie życie poprzez powieszenie.

Jeden z informatorów policji wypowiedział się na temat całego zajścia:

"

Morderstwa czasem są pozorowane na samobójstwo. Myślimy, że został zamordowany, musimy się tylko dowiedzieć kto za tym stoi. "

Chester współpracował z fundacją Chrisa Cornella zapobiegającą wykorzystywanie seksualne dzieci. Ten fakt spowodował domysły, że śmierć wokalisty Linkin Park i frontmana Soundgarden były ze sobą powiązane. Muzycy mieli wyjawić nazwiska pedofilów i dlatego mieli zostać zamordowani.

Cała ta sprawa jednak brzmi dosyć dziwnie. Kolejne źródła zdementowały informacje yournewswire.com, bowiem tak naprawdę portal nie ma żadnych dowodów i informacja o morderstwie pojawiła się tylko na tej stronie.

Jedno jest pewne - muzycy rzeczywiście popełnili samobójstwo w podobny sposób. Bennington powiesił się na drzwiach oddzielających sypialnię od toalety, Cornell powiesił się na drzwiach w hotelowej łazience. W pokoju Chestera znaleziono również pustą butelkę po alkoholu.

Co więcej Bennington popełnił samobójstwo w dniu urodzin Chrisa Cornella - to spowodowało, że fani zastanawiają się, czy odejście kolegi nie spowodowało u Chestera depresyjnych myśli.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park Chester Bennington