15.07.2019 15:09

W sieci powstała zbiórka na "wynajęcie billboardu promującego religię satanistyczną"

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się niecodzienna inicjatywa. Pomysłodawca akcji stara się zebrać pieniądze na promocję satanizmu.

Tenacious D
foto: kadr z wideo

Portale takie jak patronite.pl czy zrzutka.pl pozwalają na stworzenie zbiórek pieniędzy, które w prosty i szybki sposób dotrą do szerokiej grupy odbiorców. Na stronach najczęściej pojawiają się inicjatywy, które wspierają czyjeś pasje, bezdomne zwierzęta czy ciężko chorych ludzi, którym nie zawsze wystarcza funduszy na leczenie. Pieniędzy na realizowanie swoich pomysłów szukają w takich miejscach także twórcy, głównie internetowi. Za pośrednictwem zbiórek możemy wesprzeć ulubionych pisarzy czy youtuberów.

Powstała zbiórka pieniędzy na billboard promujący satanizm

Na stronie zrzutka.pl pojawił się wpis, który trudno traktować poważnie. Jeden z użytkowników portalu postanowił zebrać datki na promowanie satanizmu. Jak czytamy w opisie inicjatywy, pomysłodawcy mają w planach promować wiarę satanistyczną za pośrednictwem billboardu.

Zawody w metalowym dzierganiu na drutach
Zawody w metalowym dzierganiu na drutach
Przeczytaj także W Finlandii odbyły się pierwsze na świecie zawody w heavymetalowym robieniu na drutach [WIDEO]

Celem zrzutki jest kwota 1200 złotych, która ma rzekomo umożliwić wykupienie billboardu. Zbiórka kończy się za 16 dni, a na koncie pomysłodawców są już 543 złote. Inicjatywę wsparły aż 54 osoby. To sporo biorąc pod uwagę niecodzienną tematykę i opis pomysłu:

"

Spytacie, dlaczego akurat Satanizm? Cóż, to proste. Czasami musimy wybrać jedną z stron. My, wybraliśmy już swoją. Poza tym, Szatan reprezentuje wolność i równość. Dla mnie to wystarczający powód by promować wiarę w niego. A dla ciebie? "

Zobacz też: Badania dowodzą, że metalowcy są mądrzejsi, niż głosi stereotyp

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele