WHO o koncertach stadionowych i halowych. Wieści nie są najlepsze

18.08.2020 15:19
WHO o koncertach stadionowych i halowych. Wieści nie są najlepsze Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

WHO zabrała głos w sprawie powrotu koncertów stadionowych i halowych w czasie pandemii. Fani grania na żywo nie będą zadowoleni wizją specjalistów.

Pandemia koronawirusa to spory cios dla branży muzycznej. Zakaz imprez masowych oraz przymusowa izolacja sprawiły, że wiele ekip technicznych, właścicieli klubów czy promotorów koncertów zostało bez pracy. Mniejsze wydarzenia kulturalne powoli wracają do naszych kalendarzy, jednak występy w dużych halach czy na stadionach nadal pozostają niemożliwe.

WHO o koncertach stadionowych i halowych

Organizatorzy szukają rozwiązań problemu, jednak wszyscy przysłuchują się głosom ekspertów. Podczas jednej z ostatnich dyskusji prowadzonych w obecności Michaela Ryana, dyrektora wykonawczego WHO, mężczyzna oznajmił, że zezwolenie na powrót wydarzeń stadionowych w krajach, gdzie nadal rośnie liczba zachorowań na COVID-19 byłoby "katastrofalne" w skutkach.

Przeczytaj także

Diagnoza nie wróży najlepiej przełożonym na jesień wydarzeniom. Jak czytamy na nme.com, Ryan stwierdził:

Duże tłumy - 40, 50, 60 tysięcy osób w jednym pomieszczeniu to nie tylko ryzyko przebywania wspólnie w danym obiekcie, ale też moment wejścia na jego teren, transportu publicznego, przepełnienia barów czy klubów.

Ekspert wyjaśnił, że już teraz kluby i bary nocne przynoszą liczne problemy. Jeśli wróciłyby wydarzenia kulturalne na skalę sprzed pandemii, zwiększyłaby się liczba ludzi w tramwajach, metrach, autobusach i pociągach. Także przed i po danej imprezie jej uczestnicy często chcą spędzać czas w swoim gronie, co daje kilka, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin podwyższonego ryzyka zakażeniem.

Ryan nie widzi szans na powrót imprez masowych w 2020 roku.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.