WOŚP zebrał MILIARD złotych!

Michał Tomaszkiewicz
13.01.2019 21:31
WOŚP zebrał MILIARD złotych! Fot. kadr z wideo

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak ogłosił, że dzięki hojności Polaków udało się zebrać łącznie miliard złotych. Kwota ta zostanie zapewne sporo przekroczona.

Jurek Owsiak jeszcze przed finałem WOŚP przypominał, że jest szansa na osiągniecie zupełnie nieprawdopodobnego wyniku - po podliczeniu łącznej kwoty ofiarowanych datków okazało się, że do okrągłego miliarda złotych zabrakło 49 mln złotych.

Biorąc pod uwagę, że w 2018 roku WOŚP otrzymał ponad 100 mln złotych, dobicie do miliarda wydawało się tylko formalnością. Zawsze jednak mogło się okazać, że Polacy odwrócą się od idei pomagania.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma zadatki, żeby stać się rekordowym dla zbiórki - brakujące 49 mln zł potrzebne do okrągłego miliarda udało się zebrać już po godz. 19.

Miliard złotych zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Podczas pierwszego finału WOŚP, podczas którego pieniądze zbierane były dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Warszawie, Zebrano prawie 2,5 mln złotych. 26. finał, rozegrany w 2018 roku, przyniósł już ponad 126 mln złotych.

Aktualne zadeklarowane 50 milionów to... MILIARD złotych podczas 27 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! To wszystko z Wami, dzięki Wam i dla Was! Ślijmy dalej pozytywną energię i grajmy dalej do końca świata i jeden dzień dłużej!

Antyradio gra razem z WOŚP - na antenie można wylicytować Złote Serduszko o numerze 16.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.