19.05.2020 13:02

WYJŚCIÓWKA z koncertów za jedyne 21,37zł. Jak organizatorzy radzą sobie z kryzysem?

Polska agencja koncertowa Left Hand Sounds znalazła sposób na przetrwanie pandemii. Zaproponowała swoim klientom nietypowy merch.

Koncert
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Branża koncertowa w Polsce nadal pozostaje zamrożona z powodu pandemii koronawirusa. W naszym kraju wciąż obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych oraz zgromadzeń, a także nakaz zachowania dwóch metrów dystansu między osobami spoza własnego gospodarstwa domowego. To trudna sytuacja zarówno dla artystów, jak też dla organizatorów koncertów i właścicieli klubów, gdzie takowe do niedawna regularnie się odbywały.

Wyjściówka z koncertów. Jak agencje radzą sobie z kryzysem?

Podczas gdy muzycy streamują swoje koncerty, udzielają lekcji gry na instrumentach czy sprzedają maski z własnym logotypem, agencje koncertowe gorączkowo sprawdzają maile i kalendarze, aby sprawnie przekładać wszystkie odwołane koncerty na nowe terminy. Nerwowej sytuacji nie ułatwia brak dochodów, które dotychczas płynęły z imprez. Jedni załamują ręce inni proszą o pomoc, a jeszcze inni wykazują się kreatywnością.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Mystic Festival z nową datą, miejscem oraz potwierdzonym headlinerem!

Na stronie agencji Left Hand Sounds pojawiła się możliwość zakupu specjalnych gadżetów oraz kompilacji "Metal w czasach zarazy". Składanka powstała dzięki 14 zespołom lub muzycznym projektom, z których artyści chcieli pomóc organizatorom przetrwać kryzys. Na płycie do ściągnięcia za symboliczne 21,37zł znajdziemy utwory Dagorath, Martwej Aury, Hegemone czy też Mord'A'Stigmata.

Oprócz tego Left Hand Sounds oferuje klientom koszulki, bluzy oraz... WYJŚCIÓWKI z ich koncertów. Na stronie czytamy:

"

Tego nie wprowadził nawet największy moloch koncertowy świata! Tylko w Left Hand Sounds, za okrągłe 21,37zł laminowana wyjściówka na firmowej smyczy, w dodatku w komplecie z torbą na pyry/piwko/winyl.

Teraz już nikt nie nałoży na ciebie dodatkowej opłaty za wyjście z koncertu! "

lefthandsounds.org

Left Hand Sounds ma na koncie współpracę z muzykami takimi jak Mgła, Mord'A'Stigmata, In Twilight's Embrace, Ragehammer, Them Pulp Criminals czy Immolation. Na stronie agencji znajdziemy także zapowiedź trasy Blitz MMXX planowanej na jesień tego roku, na której zagra między innymi grupa Vader i Marduk.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Pol'and'Rock 2020 odwołany zanim ogłoszono hit line-upu. Kto miał zagrać w Kostrzynie nad Odrą?
Tagi: Rock News