WYJŚCIÓWKA z koncertów za jedyne 21,37zł. Jak organizatorzy radzą sobie z kryzysem?

19.05.2020 13:02
WYJŚCIÓWKA z koncertów za jedyne 21,37zł. Jak organizatorzy radzą sobie z kryzysem? Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Polska agencja koncertowa Left Hand Sounds znalazła sposób na przetrwanie pandemii. Zaproponowała swoim klientom nietypowy merch.

Branża koncertowa w Polsce nadal pozostaje zamrożona z powodu pandemii koronawirusa. W naszym kraju wciąż obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych oraz zgromadzeń, a także nakaz zachowania dwóch metrów dystansu między osobami spoza własnego gospodarstwa domowego. To trudna sytuacja zarówno dla artystów, jak też dla organizatorów koncertów i właścicieli klubów, gdzie takowe do niedawna regularnie się odbywały.

Wyjściówka z koncertów. Jak agencje radzą sobie z kryzysem?

Podczas gdy muzycy streamują swoje koncerty, udzielają lekcji gry na instrumentach czy sprzedają maski z własnym logotypem, agencje koncertowe gorączkowo sprawdzają maile i kalendarze, aby sprawnie przekładać wszystkie odwołane koncerty na nowe terminy. Nerwowej sytuacji nie ułatwia brak dochodów, które dotychczas płynęły z imprez. Jedni załamują ręce inni proszą o pomoc, a jeszcze inni wykazują się kreatywnością.

Przeczytaj także

Na stronie agencji Left Hand Sounds pojawiła się możliwość zakupu specjalnych gadżetów oraz kompilacji "Metal w czasach zarazy". Składanka powstała dzięki 14 zespołom lub muzycznym projektom, z których artyści chcieli pomóc organizatorom przetrwać kryzys. Na płycie do ściągnięcia za symboliczne 21,37zł znajdziemy utwory Dagorath, Martwej Aury, Hegemone czy też Mord'A'Stigmata.

Oprócz tego Left Hand Sounds oferuje klientom koszulki, bluzy oraz... WYJŚCIÓWKI z ich koncertów. Na stronie czytamy:

Tego nie wprowadził nawet największy moloch koncertowy świata! Tylko w Left Hand Sounds, za okrągłe 21,37zł laminowana wyjściówka na firmowej smyczy, w dodatku w komplecie z torbą na pyry/piwko/winyl.

Teraz już nikt nie nałoży na ciebie dodatkowej opłaty za wyjście z koncertu!

lefthandsounds.org Fot. lefthandsounds.org

Left Hand Sounds ma na koncie współpracę z muzykami takimi jak Mgła, Mord'A'Stigmata, In Twilight's Embrace, Ragehammer, Them Pulp Criminals czy Immolation. Na stronie agencji znajdziemy także zapowiedź trasy Blitz MMXX planowanej na jesień tego roku, na której zagra między innymi grupa Vader i Marduk.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.