30.09.2019 12:44

Wacław "Vogg" Kiełtyka dołączył do Machine Head. Co dalej z Decapitated?

Muzyk Decapitated wybierze się z Machine Head w trasę z okazji rocznicy wydania debiutanckiej płyty.

Decapitated
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W październiku 2018 z grupą Machine Head pożegnali się gitarzysta Phil Demmel, który był w zespole od 2002 oraz perkusista Dave McClain - obecny w kapeli od 1995 roku. Rok później okazało się, że do Machine Head dołączy Wacław "Vogg" Kiełtyka z Decapitated oraz Matt Alston. Nowi członkowie zespołu wybiorą się z kapelą w jubileuszową trasę koncertową z okazji 25-lecia wydania debiutanckiej płyty "Burn My Eyes". Tournee rozpocznie się 5 październiku 2019 roku i na scenie zobaczymy oryginalny skład zespołu – do Flynna i Jareda MacEacherna, dołączą Logan Mader i Chris Kontos.

Gitarzysta Decapitated dołączył do Machine Head

W ramach nadchodzącej trasy koncertowej Machine Head wystąpi również w Polsce - 18 października 2019 roku w gdańskim klubie B90 i dzień później na deskach warszawskiej Proximy. Koncerty będą trwać 3 godziny i będą podzielone na dwie części - podczas drugiego setu usłyszymy materiał z debiutu, a na scenie dołączą wspomniani wcześniej Mader i Kontos.

Machine Head
Machine Head
Przeczytaj także Machine Head w oryginalnym składzie wystąpi dwukrotnie w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Gitarzysta Decapitated w specjalnym wpisie na Facebooku wyznał, że możliwość występowania z Machine Head to dla niego wielkie wyróżnienie:

"

Gdy byłem 13-latkiem uczyłem się grać piosenki z "Burn My Eyes" i jest to nadal moja ulubiona płyta wszech czasów. Ten album mocno wpłynął na mój styl grania i gitarowe umiejętności. "

Co natomiast dalej z Decapitated? Muzyk uspokoił fanów wyznając, że pojawi się z zespołem na trasie w 2020 roku. Co więcej, grupa planuje również stworzyć materiał na nowy album.

Zobacz także: Polskie zespoły metalowe, którym udało się trafić na listę Billboard

Tagi: Rock News Machine Head Decapitated