Wampiry z lat 80. w teledysku do nowego singla Muse „Thought Contagion”

Maciej Koprowicz
16.02.2018 10:42
Wampiry z lat 80. w teledysku do nowego singla Muse „Thought Contagion” Fot. kadr z wideo

W latach 80. wampiry, jak wszyscy inni, uwielbiali muzykę i chodzili na disco. Niezły thriller!

W wielkim stylu wracają współcześni mistrzowie stadionowego rocka, który jednocześnie świetnie się sprawdza na klubowym parkiecie. Mowa oczywiście o Muse, który zaprezentował drugi utwór z nadchodzącego, ósmego albumu studyjnego.

Jako pierwszy poznaliśmy w 2017 utwór „Dig Down”, opatrzony niesamowitym teledyskiem stworzonym z użyciem sztucznej inteligencji. Teraz przyszedł czas na „Thought Contagion”. Matt Bellamy mówił o tej piosence:

„Thought Contagion” był zainspirowany oglądaniem amerykańskich telewizyjnych stacji informacyjnych. Żyjemy w czasach, gdzie ideologie, systemy wartości ludzi, bez względu na to, czy są prawdziwe czy fałszywe, dostają dużo czasu antenowego – szczególnie te fałszywe. Myślę, że żyjemy w niezwykłym czasie, w którym wiele czasu antenowego dostają idee szalone. Z drugiej strony, żyjemy w czasach, w których wytknięcie komuś błędu jest coraz trudniejsze. Czasem jest postrzegane wręcz jako oznaka braku wrażliwości.

Singiel „Thought Contagion” doczekał się, jak zwykle w przypadku Muse, efektownego teledysku. Tym razem oglądamy nocne życie nastolatków lat 80., wśród których grasują atrakcyjne… wampiry. Ejtisowi krwiopijcy uwielbiają nie tylko gryźć, ale także tańczyć – od razu przypomina się „Thriller” Michaela Jacksona. Zobaczcie sami:

Czekacie na nowy album Muse?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.