28.12.2018 10:37

Zobacz, jak wygląda warszawski mural w hołdzie Korze

W Warszawie pojawił się mural, który zmienia się wraz z porami roku. Jak wygląda mural Kory?

Kora
foto: Michal WARGIN/East News

Nadal ciężko się pogodzić z tak wielką stratą. Kora zmarła 28 lipca 2018 w wieku 67 lat po długiej walce z nowotworem. Przyjaciele, rodzina oraz fani chcą upamiętnić wokalistę, dlatego też na warszawskim domu Kory zawisł specjalny neon z napisem "Miłość to wieczna tęsknota". W stolicy pojawiło się kolejne miejsce, które chętnie odwiedzą fani wokalistki.

Mural Kory pojawił się w Warszawie

Mowa o muralu przedstawiającym Korę. Grafika autorstwa Bruna Althamera pojawiła się na budynku przy ulicy Nowy Świat 18/20. Dzięki kasztanowcowi rosnącemu obok mural będzie wyglądać inaczej w zależności od pory roku - zmieniający się kolor liści lub ich brak wpływa na wygląd całej grafiki.

Zobaczcie, jak prezentuje się mural Kory:

foto: Jan BIELECKI/East News

Pogrzeb Kory odbył się na warszawskich Powązkach, 8 sierpnia 2018. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć muzyki wokalistki. Zgromadzeni usłyszeli takie utwory Maanamu, jak „Granice”, „Się ściemnia”, „Mówią ze miłość mieszka w niebie” czy „Kocham Cię, kochanie moje”, a Tomasz Organek zagrał piosenkę „Czarna Madonna”.   

Muzyczne murale w Warszawie

Gdzie muzyczni maniacy powinni się wybrać w poszukiwaniu murali związanych z muzycznym światem? W Warszawie, oprócz muralu Kory, warto obejrzeć grafikę przedstawiającą Dawida Bowiego, jak również mural poświęcony Robertowi Brylewskiemu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kora Maanam