10.12.2019 10:33

Wdowa po Chrisie Cornellu złożyła pozew przeciwko Soundgarden

Vicky Cornell, wdowa po liderze Soundgarden oskarżyła zespól o "niezgodną z prawem próbę wykorzystania dorobku" swojego męża.

Chris Cornell i Vicky
foto: AFP/EAST NEWS

Chris Cornell zmarł 18 maja 2017 w Detroit. Jego śmierć w wieku zaledwie 52 lat nazwano "nagłą i nieoczekiwaną". Artysta pozostawił po sobie duży muzyczny dorobek, który stał się właśnie przedmiotem konfliktu między jego żoną oraz kolegami z zespołu.

Wdowa po Chrisie Cornellu złożyła pozew przeciwko Soundgarden

Jak podaje TMZ, Vicky Cornel pozwała Soundgarden w związku ze spłatą zaległych tantiem oraz praw autorskich do niewydanych utworów jej męża. W pozwie czytamy, że członkowie kapeli wstrzymują się z wypłatami za muzykę Cornella, a ich wartość wynosi w tej chwili już setki tysięcy dolarów. Pieniądze podobno należą się Vicky i dzieciom, jako spadkobiercom po muzyku.

Wdowa po Cornellu twierdzi również, że koledzy z grupy jej męża chcą przywłaszczyć sobie prawa do nagrań, które Chris Cornell zarejestrował przed swoją śmiercią.

"

Te utwory zostały skomponowane przez Chrisa, on je zaśpiewał i należą do jego spadkobierców. "

Córka Chrisa Cornella zareagowała na nominację Soundgarden do Rock and Roll Hall of Fame
Córka Chrisa Cornella zareagowała na nominację Soundgarden do Rock and Roll Hall of Fame
Przeczytaj także Chris Cornell i Soundgarden nominowani do Rock and Roll Hall of Fame 2020. Jak zareagowała córka Chrisa?

Członkowie zespołu są nieco innego zdania. Napisali list do Vicky, w którym poinformowali kobietę, że nad wspomnianymi przez nią utworami kapela pracowała wspólnie. Jak wynika z pisma w tworzeniu pięciu z siedmiu kompozycji wzięli udział także inni członkowie Soundgarden, a także byli współautorami tekstów. 

Zobacz też: Córka Chrisa Cornella opublikowała pierwszy singiel. Jak brzmi "Far Away Places"? 

Tagi: Rock News Chris Cornell Soundgarden