„We Will Rock You” w zwierzęcym coverze

Aleksandra Degórska
23.05.2016 14:48
„We Will Rock You” w zwierzęcym coverze Fot. ons.pl

Freddie Mercury uwielbiał koty, ale czy mógł się spodziewać, że czworonogi wykonają kiedyś jeden z największych hitów Queen? Posłuchajcie, jak to może brzmieć.

Ten numer powstał z myślą, by tłumy fanów Queen wspólnie z zespołem mogły wykonać kompozycję, która nie wymaga nie wiadomo jakich zdolności muzycznych. Proste metrum 4/4, refren, który zdoła wykrzyczeć każdy - wystarczy tylko trochę się powydzierać i mocno tupać nogami.

Im bardziej popularny numer, tym więcej też coverów. Nie inaczej sprawa się ma z „We Will Rock You”, który można zagrać dosłownie na wszystkim, np. na framudze, wycieraczkach czy parasolu.

Teraz do tej wyliczanki warto wrzucić kolejny cover w wykonaniu zwierząt... tak, to jest możliwe, jeśli w odpowiedni sposób zmontuje się nagrania podejrzanie szczekających psów, wyjących kóz czy kotów, które uderzają w szybę.

Prezentuje się to wszystko dziwnie i jeszcze dziwniej brzmi:

Utwór „We Will Rock You” jest kompozycją otwierającą krążek „New of the World” z 1977 roku, czyli powstał w okresie, gdy Freddie Mercury jeszcze nie miał wąsów i paradował w glamrockowych ciuchach. 

Utwór stworzył gitarzysta Brian May i czy mógł się spodziewać, że stanie się to przebój, który po dziś dzień będzie wybrzmiewać na wszelkich imprezach sportowych czy po prostu w głośnikach tych, którzy chcą się bojowo nastawić przed ważnym dla nich wydarzeniem?

Numer stał się jedną z najważniejszych kompozycji w dorobku Queen. Nie ma koncertu zespołu, żeby pod koniec występu nie wybrzmiał utwór „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”, jako pompatyczne zwieńczenie show.

Trzeba przyznać, że zwierzęcy cover nie jest tak dostojny jak oryginał i raczej nie porwałby tłumów na koncertach.

Czy twórca tej wersji ma za dużo wolnego czasu? Chyba tak, bo YouTuber ma na swoim koncie również „Numb” Linkin Park wyszczekany przez psy, „Where Is My Mind” Pixies, „Duality” Slipknota czy utwór System of a Down w wykonaniu różnych zwierzaków. Szaleńców nie brakuje...

Jak oceniacie zwierzęcy cover utworu Queen?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.