19.12.2014 15:43

Według Behemotha Putin to idiota

Nergal stwierdził, że to przez prezydenta Rosji jego zespół nie mógł dokończyć majowej trasy po tym kraju. Czy Behemoth jeszcze tam wróci?

Według Behemotha Putin to idiota
foto: commons.wikimedia.org

Adam Darski, lider zespołu Behemoth, postanowił powspominać negatywne wydarzenia, które miały miejsce w maju 2014 roku. To wtedy jego trasa koncertowa z po Rosji została przerwana i muzykom nakazano opuścić kraj z powodu naruszenia przepisów wizowych.

"

Rosja zdecydowanie jest bardzo ważnym krajem w naszej karierze. Po czterech pomyślnych trasach koncertowych w tym miejscu, przyszła piąta, nieudana, której nie mogliśmy dokończyć. "

Khabarovsk, Tomsk, Novosibirsk i Krasnodar to miasta, w których rosyjscy aktywiści religijni i przedstawiciele środowiska nacjonalistycznego zakłócali koncerty zespołu. Według The Moscow Times nieznani bandyci nie pozwolili muzykom wejść na scenę oraz pobili osoby, które przyszły posłuchać Behemotha.

"

Zagraliśmy cztery koncerty z trzynastu. Było tak wiele walczących z nami sił, starających się o to, by koncerty nie doszły do skutku, że musieliśmy się poddać. To się stało wtedy, gdy wsadzili nas za kratki i dosłownie zmusili do opuszczenia kraju. Nie mogliśmy dłużej walić głową w mur, więc po prostu daliśmy za wygraną i wróciliśmy do Polski. Dostaliśmy pięcioletni zakaz pojawiania się w Rosji. "

Agencja ITAR-TASS  poinformowała, że Sąd Rejonowy w Jekaterynburgu ukarał muzyków grzywną w wysokości 2 tys. rubli (58 dolarów). Dzień przed wydaniem wyroku członkowie zespołu Behemoth zostali zatrzymani w tym samym mieście pod zarzutem naruszenia przepisów migracyjnych. Do koncertu w Jekaterynburgu nie doszło. Według Federalnej Służby Migracyjnej (FMS) artyści nie mieli wizy zezwalającej na wykonywanie pracy w Rosji.

"

Emocje już opadły i jestem bardziej spokojny jeśli chodzi o ten temat, nie denerwuję się tym już tak jak wtedy. Musimy poczekać na lepsze czasy tego kraju, ponieważ szczerze mówiąc, kocham ludzi, którzy stamtąd pochodzą. To niesamowite osoby. Kocham Rosjan. Istnieje tylko taki jeden fakt... Mianowicie to, że ci ludzie mają idiotę w roli lidera państwa. Jednak rzeczy nie trwają wiecznie, więc po prostu powinniśmy poczekać i ostatecznie wrócić tam w wielkim stylu. "

Nie tylko Behemoth był zmuszony do odwołania koncertów w Rosji. Spotkało to również muzyków z Cannibal Corpse. Oni twierdzą jednak, że w tym wypadku zawiniły po prostu problemy techniczne...

Poniżej możecie obejrzeć wywiad z Nergalem!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Behemoth