Według badań religijni ludzie nie słuchają metalu

Aleksandra Degórska
03.12.2018 13:40
Według badań religijni ludzie nie słuchają metalu Fot. lia.com

Australijski naukowiec zbadał zależność między religijnością a gustem muzycznym i doszedł do ciekawych wniosków.

Zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakiś związek między religijnością, a słuchaną przez daną osobę muzyką? Jeśli o tym nigdy nie pomyśleliście, to naukowcy zrobili to za Was. Tematem zainteresował się australijski socjolog Aarons Haydn, który stworzył pracę naukową "Moral Distinction: Religion, musical taste and the moral cultural consumer".

Czy religijni ludzie słuchają metalu?

Naukowiec postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście istnieje pewien związek między religijnością, a gustem muzycznym. Okazuje się zatem, że bardziej konserwatywni chrześcijanie stronią od muzyki popularnej. 43% ludzi religijnych wybiera się chętnie na koncerty muzyki klasycznej, natomiast tylko 29% osób, które nigdy nie pojawiły się w kościele, lubią muzykę klasyczną.

Chrześcijanie wybierają "przeintelektualizowaną" muzykę, bo inne gatunki źle się im kojarzą.

Istnieje zagrożenie mieszania moraliów z muzyką. Jazz, rock, heavy meta i blues często były określane, jako szatańska muzyka przez to, że rozbudzała w ludziach namiętności.

Naukowe badania dotyczące muzyki

Świat nauki coraz częściej zerka w stronę fanów mocniejszego grania. Badacze udowodnili już, że metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Jeżeli natomiast chcesz być szczęśliwy i żyć dłużej, musisz często chodzić na koncert. Niepokojące są jednak wyniki badań, które pokazały, że metalowcy, goci i emo mają większe skłonności do popełniania samobójstw i samookaleczeń. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.