15.01.2016 16:17

Weezer zapowiedział 10. album

Amerykański zespół zaprezentował nowy teledysk i zdradził szczegóły swojej dziesiątej płyty. Kiedy się ukaże i co na niej znajdziemy?

Weezer zapowiedział 10. album
foto: kadr z wideo

Krążek będzie stanowił kolejną kolorową pozycję w dyskografii grupy. Po niebieskim, zielonym i czerwonym przyszła pora na biały album. Grupa sugerowała wcześniej taki obrót spraw, utrzymując swoje nowe zdjęcia w serwisach społecznościowych w takiej właśnie barwie.

Płyta ma się ukazać 1 kwietnia 2016 roku i będzie drugim wydawnictwem wydanym sumptem należącego do muzyków Weezera Crush Management. Materiał promowały już single „Do You Wanna Get High?” i „Thank God for Girls”. Teraz grupa zaprezentowała teledysk do trzeciego z nich, zatytułowanego „King of the World”.

Klip przygotowany przez grupę SCANTRON obejrzycie poniżej:

Inspiracją dla nowych utworów było dla zespołu związane z nim od samego początku Los Angeles i odbywające się tam imprezy. „Białym albumem” Weezer pragnie sprawić, aby jego słuchacze poczuli się jak na słonecznej plaży razem z nim, nawet jeśli w rzeczywistości będą przebywać w zasypanej śniegiem Warszawie.

Grupa w dalszym ciągu nawiązuje do swojej ulubionej kapeli, Beach Boys. Zawsze była ona dla niej inspiracją w kwestiach melodii i harmonii. Muzycy pragnęli kolejny raz zaprezentować piękną muzykę w połączeniu ze słodkimi tekstami. Weezer potwierdził też, że wciąż kocha swoją pracę i zamierza prowadzić działalność jeszcze przynajmniej przez kolejne czternaście lat.

Oto wszystkie utwory, które znajdziemy na „Białym albumie”:

Tracklista:

  1. California Kids
  2. Wind in Our Sail
  3. Thank God for Girls
  4. (Girl We Got A) Good Thing
  5. Do You Wanna Get High?
  6. King of the World
  7. Summer Elaine and Drunk Dori
  8. L.A. Girlz
  9. Jacked Up
  10. Endless Bummer

Tak będzie się prezentowała jej okładka:

weezer

W czerwcu Weezer ruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych razem z Panic! At The Disco. Grupa Brendona Urie również będzie promowała swój nowy materiał w postaci wydanego 15 stycznia 2016 roku „Death of a Bachelor”.

Jak Wam się podoba nowy utwór Weezera?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Weezer