12.09.2019 10:49

Wersja deluxe "Let It Bleed" The Rolling Stones z okazji 50. rocznicy wydania płyty

The Rolling Stones świętują 50. rocznice wydania płyty "Let It Bleed", na której znalazły się największe hity zespołu.

The Rolling Stones "Let It Bleed"
fot. Chris Tuite/imageSPACE/REX/Rex Features/East News

"Let It Bleed" ujrzał światło dzienne 5 grudnia 1969 roku. Na płycie znalazły się takie utwory jak "Gimme Shelter" czy "You Can't Always Get What You Want". W 2019 roku wydawnictwo obchodzi 50. rocznicę i z tej okazji zespół postanowił przygotować dla fanów niespodziankę. Kapela postanowiła wydać reedycję płyty. Co znajdzie się na wersji deluxe "Let It Bleed"?

Wersja deluxe "Let It Bleed" The Rolling Stones z okazji 50. rocznicy wydania płyty

Okazuje się, że w zestawie znajdzie się podstawowa wersja albumu w stereo i mono. Zestaw będzie zawierać również replikę singla "Honky Tonk Woman/You Can't Always Get What You Want", plakat, litografię i książkę, w której znajdzie się m.in. esej dziennikarza Davida Fricke i niepublikowane wcześniej zdjęcia. Wszystko możecie zobaczyć w poniższym nagraniu z rozpakowywania edycji deluxe:

The Rolling Stones
The Rolling Stones
Przeczytaj także Zespół The Rolling Stones zagrał "Harlem Shuffle" pierwszy raz od 29 lat

Kiedy ukaże się reedycja albumu? Premiera odbędzie się 1 listopada 2019 roku. "Let It Bleed" był pierwszym albumem, na którym wystąpił Mick Taylor. Muzyk zastąpił Briana Jonesa, założyciela i pierwszego lidera The Rolling Stones. To właśnie on wymyślił nazwę zespołu i był autorem całej koncepcji muzycznej kapeli. Artystę znaleziono martwego w basenie w nocy z 2 na 3 lipca 1969 roku. Jedna z teorii mówi o tym, że Jonesa miał utopić Frank Thorogood, robotnik, który modernizował jego posiadłość.

Zobacz także: Robert Downey Jr wpadł na koncert The Rolling Stones, by opowiedzieć o projekcie z NASA

Tagi: The Rolling Stones