Wes Borland z Limp Bizkit dołączył do zespołu kompozytora muzyki z "Batmana" i "Spider-Mana", Danny'ego Elfmana

05.04.2022 14:29
Wes Borland z Limp Bizkit dołączył do zespołu kompozytora muzyki z "Batmana" i "Spider-Mana", Danny'ego Elfmana Fot. LESZEK RUSEK/REPORTER/East News

A to wszystko przez Nine Inch Nails! Jak doszło do współpracy między znanymi muzykami?

Wes Borland dołączył do zespołu Danny'ego Elfmana

Danny Elfman to jeden z najbardziej znanych i szanowanych kompozytorów muzyki filmowej ostatnich kilku dekad. Autor ścieżek dźwiękowych do niezliczonej ilości filmów Tima Burtona (na czele z "Batmanem"), a także trylogii o Spider-Manie z początku XXI wieku niedługo zagra specjalny koncert na festiwalu Coachella.

Polecamy

Pech chciał, że niestety ze składu wypadł mu gitarzysta Robin Finck, który ma inne zobowiązania wobec zespołu Nine Inch Nails. Na szczęście Elfman nie będzie raczej z tego powodu rozpaczał, bo miejsce Fincka zajmie sam Wes Borland z Limp Bizkit. 

Jeden z najbardziej charakterystycznych gitarzystów swojego pokolenia pojawi się podczas dwóch koncertów Elfmana w ramach Coachelii, które odbędą się pod koniec kwietnia 2022 roku. O sprawie poinformował sam kompozytor, który napisał w swoich mediach społecznościowych:

Nareszcie mogę się pochwalić składem Elfbandu na Coachellę: Josh Freese na perkusji, Stu Brooks na basie, Nili Brosh i Wes Borland na gitarach. Lecimy z tematem, nie możemy się doczekać!

Polecamy

Sprawę skomentował również Wes Borland, który nie może się doczekać tych specjalnych występów:

Jestem niezwykle podjarany, że zagram w zespole Danny'ego Elfmana podczas Coachelli. Dzięki Robinowi Finckowi za to, że mnie polecił, kiedy zrezygnował z udziału przez występy z Nine Inch Nails. To jest niezwykły honor i spełnienie marzeń!

Jesteśmy bardzo ciekawi, co Elfman i Borland przygotują dla widzów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.