18.11.2015 12:18

Wesprzyj blackmetalowy dokument i kup duszę jego twórcy

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych gatunków metalu doczeka się filmu dokumentalnego. Jak można wesprzeć powstanie „Blackhearts”?

Wesprzyj blackmetalowy dokument i kup duszę jego twórcy
foto: kadr z wideo

Dokument ma ukazywać podróż trzech fanów muzyki blackmetalowej do kolebki ich ulubionych brzmień, Norwegii. W filmie zobaczymy jak kształtowała się cała scena tego gatunku poprzez liczne nawiązania religijne, kulturalne i polityczne. Jeden z bohaterów produkcji, Kaiadas, jest na co dzień członkiem greckiego parlamentu.

Już w trailerze „Blackhearts” widzimy, że nie zabraknie w nim także tego, co w black metalu zawsze wzbudzało najwięcej kontrowersji. Zobaczcie sami, jak filmowcy odprawiają... czarną mszę:

„Blackhearts” wyreżyserują Fredrik Horn Akselsen i Christian Falch. Będzie to ich czwarta wspólna produkcja po „The King and the Crook”, „The exorcist in the 21st Century” i „Treason and Sabotage”.

Obraz powstaje od 2011 roku. Twórcy zdołali już zebrać niezliczone godziny materiałów. Jednak na etapie postprodukcji potrzebne im dodatkowe wsparcie. W związku z tym filmowcy zorganizowali kampanię crowdfundingową, w której planują uzbierać 15 tysięcy dolarów. W przypadku sukcesu, reżyser i producent Christian Falch będzie przeszczęśliwy...

"

Jeśli uda nam się zebrać wyznaczoną kwotę, pojadę do Kolumbii za własne pieniądze i sprzedam swoją duszę szatanowi - tylko po to, by wyrazić Wam swoją wdzięczność! "

Twórcy kuszą, by ich wesprzeć, w iście diabelski sposób. Oto niektóre z atrakcji, jakie możemy sobie zapewnić odpowiednią kwotą przelaną na ich konto:

  • kartka z autografami Ihsahna, Samotha i Fausta z grupy Emperor (50 dolarów);
  • półgodzinna rozmowa na Skypie z Nocturno Culto z Darkthrone (150 dolarów);
  • VIP-owska wejściówka na festiwal Blackfest 2016 obejmująca prywatne spotkanie z Ihsahnem z Emperora (300 dolarów);
  • maska i komplet podpisanych pałeczek Hellhammera z Mayhem (350 dolarów);
  • spalona, skórzana pieszczocha Frosta z Satyricon (450 dolarów);
  • intymny wieczór przy norweskim bimbrze z muzykami Keep of Kalessin (800 dolarów)

Jeśli nie chcemy sięgać aż tak głęboko do portfela, już za 5 dolarów twórcy filmu odmówią za nas modlitwę do szatana. Wystarczy, że dorzucimy kolejne 5, a kupimy część duszy Christiana Falcha - otrzymamy nawet specjalny dokument, który ten fakt potwierdzi.

Kampania potrwa do 17 grudnia 2015 roku. Przy obecnym tempie wpłat, jej cel raczej nie jest zagrożony.

Wesprzecie realizację takiego filmu dokumentalnego?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News