13.08.2019 16:27

Wezwano policję, bo... "podejrzani" metalowcy siedzieli za długo w busie na parkingu

Nie przebywaj za długo w busie na parkingu ubrany w metalowe fatałaszki, bo przechodnie mogą pomyśleć, że coś z Tobą nie tak...

Fani metalu
foto: shutterstock.com

4 sierpnia 2019 doszło do strzelaniny w Dayton, w wyniku której zginęło 10 osób. Okazało się, że sprawcą był 24-letni fan metalu. Możliwe, że właśnie z tego powodu amerykańskie społeczeństwo teraz krzywo patrzy na wszystkich metalowców. W konsekwencji 9 sierpnia 2019 doszło do absurdalnej sytuacji z deathmetalową kapelą Torn The Fuck Apart z Kansas City w roli głównej. Muzycy zostali przesłuchani przez policję, bo... za długo siedzieli w busie na parkingu przy supermarkecie Walmart.

Wezwano policję, bo "podejrzani" metalowcy siedzieli za długo w busie na parkingu

Artyści Torn The Fuck Apart nie mieli przy sobie broni. Zespół skończył trasę z Atoll i Mortal Torment grając na Chicago Domination Fest i odpoczywali w busie, gdy nagle zostali otoczeni przez policję. Wokalista Michael Langner opowiedział redakcji MetalSucks o całym zajściu:

"

Byliśmy na parkingu z godzinę i nasz perkusista poszedł do sklepu po kilka rzeczy. Po 15 minutach usłyszeliśmy syreny wozu policyjnego za naszym busem. Wkrótce po tym pojawiły się 3 kolejne wozy, które nas otoczyły. Po odpowiedzeniu na kilka pytań policjant wyznał, że dostali kilka telefonów z informacją o busie, w którym znajdują się podejrzane osoby. Po tym, jak sprawdzili dokumenty zrozumieli, że wszystko jest ok. "

Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki
Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki
Przeczytaj także Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki. Jedną z matek zaniepokoił ich wygląd

Muzyk podkreślił, że policjanci zachowali się bardzo profesjonalnie i nawet pomogli artystom w udawaniu przed perkusistą, że zostali aresztowani. Żarty żartami, ale muzykom było przykro, że z powodu ich wizerunku zostali uznani przez przechodniów, za podejrzane i niebezpiecznie osoby.

Zobacz także: Policja ratowała metalowców, bo myślała, że są sektą i chcą popełnić rytualne samobójstwo

Tagi: Duperele