03.01.2018 15:35

„Whatever it Takes” Imagine Dragons po rosyjsku

Kawałek z ostatniej płyty amerykańskiej kapeli otrzymał drugie życie. Posłuchajcie, czy taki cover przypadnie Wam do gustu.

„Whatever it Takes” Imagine Dragons po rosyjsku
foto: kadr wideo

16 czerwca 2017 roku na sklepowych półkach pojawił się 3 longplay grupy Imagine Dragons. Jest to kolejna pozycja po „Smoke + Mirrors” z 2015 i „Night Visions” z 2012. Na single wybrano kawałki „Believer”, do którego powstał klip z Dolphem Lundgrenem, „Thunder” oraz „Whatever it Takes”.

Właśnie za ten trzeci numer wziął się rosyjski YouTuber o wielu obliczach. Muzyk z kanału Radio Tapok zaśpiewał już w języku naszych sąsiadów m.in. utwory grup Rammstein, 30 Seconds to Mars czy Nirvany. Rosyjski jest bardzo melodyjnym językiem i do każdego coveru powstał tekst, który mniej więcej oddawał sens oryginałów. Co więcej do przeróbek pojawiły się klipy, które mocno nawiązywały do pierwotnych teledysków.

Również w przypadku coveru Imagine Dragons rosyjski muzyk mocno się postarał - w teledysku widzimy wokalistę śpiewającego w pokoju podobnie, jak w oryginalnym klipie. Jak YouTuber zdołał wyśpiewać te wszystkie słowa w tak szybkim tempie? Widać trochę czasu spędził na ćwiczeniach na dykcję.

Posłuchajcie zresztą sami:

Ten cover to noworoczny prezent od YouTubera dla wszystkich jego fanów, którzy już wysłali mu sporo propozycji na nowe covery. Ciekawe jaki utwór wybierze muzyk następnym razem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Imagine Dragons