26.02.2015 08:32

Whitesnake składa hołd Deep Purple

David Coverdale bardzo dobrze wspomina czasy, gdy śpiewał w Deep Purple. Ze swoim zespołem wydaje właśnie album z coverami legendy.

Whitesnake składa hołd Deep Purple
foto: materiały prasowe

Frontman Whitesnake opowiada, dlaczego zdecydował się nagrać „The Purple Album”.

"

To jest hołd, oddanie czci. Wielkie podziękowanie ode mnie dla Deep Purple za szansę, którą mi dano 40 lat temu. Kiedyś powiedziałem już to Ritchiemu [Blackmore’owi]. Zabrali mnie w niewiarygodną podróż, która trwa do dzisiaj. Nie mogłem mieć lepszych nauczycieli. Uniwersytet Deep Purple był nadzwyczajną, zdumiewającą szkołą. "

Wokalista dołączył do Deep Purple w wieku niespełna 22 lat, w sierpniu 1973 roku. Tworzył z nimi do rozpadu kapeli w marcu 1976 roku. W tym czasie nagrali razem trzy płyty – „Burn”, „Stormbringer” oraz „Come Taste the Band”. Właśnie z nich pochodzą wszystkie utwory na najnowszej płycie Whitesnake.

Posłuchajcie, jak David Coverdale po latach wykonuje tytułową piosenkę z drugiego albumu nagranego przed laty z kapelą, dzięki której zaistniał.

Już wkrótce poznać powinniśmy również teledyski do utworów „Lady Double Dealer”, „Soldier of Fortune” oraz „Sail Away”. Lider Whitesnake nie kryje radości.

"

Nie możemy się doczekać, aż zagramy te piosenki na koncercie! "

Jeszcze nie wiadomo, czy przyjedzie z nimi do Polski. Część z tych utworów za to usłyszymy może na koncercie samego Deep Purple. Grupa 25 października 2015 roku zagra w Łodzi w Atlas Arenie.

„The Purple Album” ukaże się 15 maja 2015 roku na płycie CD oraz podwójnym winylu. Wersja deluxe zawierać będzie 2 dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Na DVD znajdą się ponadto 4 teledyski oraz dokument zarejestrowany podczas nagrywania krążka. W planach jest również box z pamiątkami i gadżetami.

whitesnake-purple-album

Tracklista „The Purple Album”:

 1. Burn
 2. You Fool No One (interpolating Itchy Fingers)
 3. Love Child                                               
 4. Sail Away
 5. The Gypsy
 6. Lady Double Dealer
 7. Mistreated
 8. Holy Man
 9. Might Just Take Your Life
 10. You Keep On Moving
 11. Soldier of Fortune
 12. Lay Down Stay Down
 13. Stormbringer
  Deluxe Edition Bonus Tracks
 14. Lady Luck
 15. Comin' Home

DVD:

Lady Double Dealer – Music Video
Sail Away – Mix Music Video
Stormbringer – Music Video
Soldier of Fortune – Music Video
Purple Album Behind The Scenes
Purple Album EPK

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Deep Purple Whitesnake